×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Богдана Зубрицька про роботу дитсадка_Звикаємо жити в нових реаліях

Упродовж цілого серпня мобільна наукова лабораторія для дітей і їх батьків мандрувала районами Львова. Всі охочі змогли привести цікаві досліди, які пояснюють фізичні явища, та відчути себе справжніми науковцями. Розпочали із Залізничного району – старт відбувся у Левандівському парку. Далі цікава наука мандрувала за таким маршрутом: алея на вулиці Гашека, Горіховий гай, сквер біля Собору Юра, озеро на вулиці Панча, біля поліклініки на вулиці Медової печери, Брюховичі, біля ЦНАПу, Рудне, площа перед школою №74, Винники, площа перед школою №29 та кілька інших цікавих локацій, котрі додались вже під час самої «мандрівки», як реакція на запрошення мешканців.

  • На сьогоднішній день ми маємо 20 різнопланових, різно-тематичних експонатів, які є двома частинами лабораторії, а цього року з'явиться й третя, яка матиме математичне спрямування. Як виглядають експонати більшість з вас уже бачила, чи у школах власних дітей, чи у цій літній мандрівці, чи тут у фейсбуку в дописах багатьох дітей і дорослих, які відвідали виставку у свої районах. Те, що експонується зараз у парках – лише вершинка айсберга, бо акцентуючи на безпеці дітей,  ми демонструємо лише ті експонати, які не потребують електрики і найлегше надаються до презентації у відкритих просторах. Уявіть собі масштаб задуму, коли їх 30! - ділиться враженнями ініціаторка проєкту Юлія Хомчин. -
  • Ще з самого ранку, щойно почали розкладати експонати, уже зібралася черга дітей, адже для них це – небачена подія, - розповідає депутатка фракції «Об’єднання Самопоміч» ЛМР Богдана Зубрицька, завідувачка Дошкільного закладу № 143, яка зустрічала мандрівну виставку в Брюховичах. – Я звернула увагу, що особливо їм цікава будова людини: серед експонатів є «модель» людини в повний зріст, яку ти маєш скласти з органів всередині.
  • Пані Богдано, користуючись нашою зустріччю, одразу хочу запитати: завтра – початок нового навчального року, чи готові Ви, як педагог?
  • Так, дошкільні навчальні заходи також відчувають вересень новим етапом життя. А щодо 2020 року – то особливим і дуже відповідальним. Наш «Лісовий дзвіночок» ( дитячий садок у Брюховичах, - прим.ред.) працює вже місяць. Майже постійно маємо 75 дітей, а зараз ще набираємо групу раннього віку. Але багато батьків самі прийняли рішення не віддавати дитину у садочок – тривога за загрозу захворювання на ковід стримує. Тим не менше – ми приготувалися прийняти близько 100-120 дітей. А щодо готовності, то і приміщення, і вихователі – всі готові і навчені: правила встановлено чіткі і зрозумілі. І ми, і батьки вже по-трохи звикаємо жити в нових реаліях… Але вирішальною є свідомість і відповідальність кожного: вихователя, який вчасно помітить змін стану дитини, прослідкує, аби всі ретельно помили руки, а ще – сам контролюватиме вимір температури в себе і в колег, аби нікого не наражати на небезпеку, а батьки мусять бути дуже пильними: буде добре, якщо мама поміряє температуру тіла дитини зранку і ввечері, коли дитина в спокійному стані, звертала увагу в на стан дитини, а не лише температуру. Адже одна дитина має температуру 38 і продовжує бути активною, а інша за температури 37 може погано почуватися.

 

І на навчанні, і на наукових виставках для малят, і в садочках, безпека дітей, вихователів та родин — у пріоритеті, тож важливо тримати баланс між правилами гігієни, дистанціюванням та розвитком малечі.

 

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.