×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

А влітку вчителі вчаться – Тетяна Іванів про підготовку до нового навчального року

Дистанційне навчання для нас, вчителів, – не нова тема. Ми багато років дистанційно працюємо з окремими категоріями дітей, маємо такий досвід, ця форма була давно розроблена. Головна проблема 2020 року в тому, що тепер мова йде про повністю дистанційне навчання для усіх дітей, - розповідає Тетяна Іванів, депутатка фракції «Самопоміч» у Львівській міській раді, директорка школи №82. – Більше проблем виникло у самих учнів: якщо вони з багатодітної родини, а комп’ютер вдома один – дуже важко його розподілити між усіма. Так само виникає запитання: як одночасно заходити в Zoom конференцію, чи виконати завдання на певний часовий проміжок?

Більшість львівських батьків не в захопленні від ідеї продовження дистанційної форми навчання, хоча розуміють її необхідність в час карантину. Що цікаво: сама методика освітнього процесу онлайн – не викликала у батьків заперечення. Головним мінусом назвали відсутність живого спілкування, живої комунікації.

- Діти середньої і старшої школи, а навіть 7-8-річки, які уже навчалися дистанційно – без великих проблем продовжуватимуть навчання у новому шкільному році. Але! Ті малята, які прийдуть перший раз в перший клас… Їх треба потримати за руку, показати, як взяти олівчик, як пишеться в рядочку, з якого місця починати цей рядочок – це все зробити онлайн нереально. Крім того, не всі батьки зможуть пояснити правильність навчання елементарного, наприклад,  читання. Як всі пояснюють? М-А це Ма. Насправді методика – від слова до букви, а не від букви до слова. Є купа таких нюансів, які знають і можуть опанували з дітьми тільки спеціально підготовані вчителі молодших класів. І вони можуть це дітям показати – але лише «на живо». А щодо часу біля комп’ютеру – то тут взагалі сумна картина: навіть якщо скоротити уроки з 45 до 25 хвилин, порахуйте, п’ять уроків по 25? А ще домашнє завдання. А потім діти і так переписуються між собою і «сидять в інтернеті». Бідні ті очі і та спина!

Навчальний рік 2020/2021 розпочнеться 1 вересня, але -  формат роботи шкіл все ще невідомий: він залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації в країні, рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, прийматимуть Комісія ТЕБ і НС та головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації, ближче до старту навчального року. Львівські школи готові прийняти усіх своїх дітей. Розроблені нові правила відвідування шкіл, на рахунки навчальних закладів уже поступили кошти для закупівлі усього необхідного – масок, антисептиків, дезінфекторів. Щоранку відбуватиметься ретельне вологе прибирання, дезінфекція усіх приміщень, а також столів, ручок тощо.

- На жаль, змоги розсадити дітей через парту, в шаховому порядку, матимуть лише школи з невеликою кількістю учнів. У більшості класах – по 30 учнів, вони сидітимуть, як сиділи. Так само я чула про ідею «розвести» дітей по класах, і використати пустуючі класи старшачків для дітей з 1-3 класів. Це також реалізувати зможуть лише поодинокі школи: навіть якщо усі старшокласники залишаться вдома на дистанційному навчанні, то звільниться лише два-три приміщення, адже вони ходять до вчителів з кожного предмету, а не навпаки. Ще й нагадаю, що ми і так давно розділяємо на групи дітей для вивчення іноземних мов або інших предметів.

Хочу сказати, що Львів насправді спрацював чи не найшвидше. Була зібрана робоча група із вчителів, які вже працювали з такими технологіями. Це були представники ІТ-компаній, управління ІТ, які почали вчити вчителів і проводити вебінари для того, щоби вчитель міг працювати належним чином. Зараз, влітку, ми не відпочиваємо, а  вчимося, як ефективніше працювати дистанційно.  

Вчителям, які не мають вдома свого комп’ютера, кожна школа виділяє комп’ютер з комп’ютерного класу. Також ці шкільні комп’ютери пропонують тим сім’ям, де багато дітей шкільного віку.

- Ми нікуди не дінемося, поки не буде вакцини - ми усі житимемо в умовах загрози коронавірусу. Нам треба навчитися жити по-новому – і психологічно також. Зміцнювати імунну систему, підтримувати один одного, шукати нові стилі і методи у житті і роботі,  і не робити катастрофи з ситуації, якщо знову доведеться повернутися до дистанційного навчання: у і в минулому нас дуже часто бували карантини – взимку ГРВІ чи інші захворювання – на тижні, деколи місяць ми переходили на дистанційне. Будемо орієнтуватися за ситуацією. Я вірю, що все мине і ми переживемо  цей важкий період в нашому житті, з якого вийдемо мудрішими і загартованішими.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.