×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

«Купуйте Львівське»: Львівський фермерський ярмарок - на площі Ринок

На площі Ринок у суботу відбувся перший львівський фермерський ярмарок. Якщо для Львова це поки що експеримент, то для міст Європи – поширена практика, коли на центральних площах міста виділяють кілька годин, щоб місцеві підприємці представили свою продукцію, переважно фермерську. Про це розповіла голова комісії фінансів та планування бюджету Львівської міської ради Вікторія Довжик.

«Ми теж почали з фермерів. Мені приємно, що на ярмарку були представлені молоді львівські фермери, які нещодавно започаткували власну справу, почали робити власний продукт і виходять із ним на ринок. Тож для них важлива така підтримка, щоб надати інформацію про себе, знайти свого клієнта. Для нас важливо, щоб такі нові виробники фермерської продовольчої продукції, фермери з’являлися», - зазначила очільниця бюджетної комісії Львівської міської ради і навела приклад одного з учасників фермерського ярмарку ТМ «БОЇМ» - сімейне виробництво, успішний львівський продуктовий стартап.

За інформацією Вікторії Довжик, ТМ «БОЇМ» - сімейне виробництво, яке базується на Шуварі, де зараз частину площ відвели для продуктових стартапів – невеличких малих підприємців, які розпочинають виробництво власної продукції і розкрутку своїх торгових марок. Цей майданчик на Шуварі отримав назву виробничо-продуктовий інкубатор.

«Зараз у цьому інкубаторі, як грибочки, ростуть нові маленькі агробізнеси. Це так само завтрашній день Львова, тому що розширюються межі міста. Але це вже – майбутнє Львова, у якому агробізнес, можливо, стане кластером», - каже Вікторія Довжик.

За її словами - Львівський фермерський ярмарок – це лише частина кампанії, яку Львівська міська рада проводить із промоції львівських товаровиробників. На сайті Львівської міської ради функціонує каталог «Купуй Львівське». Львівське радіо створило цілу серію подкастів «Знай львівське» – про львівських фірми підприємців та львівські продукти. У мережах під час пандемії ще раз провели маркування продукції, ребрендинг, тому що цю кампанію у місті проводять з 2009 року, а зараз значно розширили ті заходи, які говорять про львівських товаровиробників. Зокрема, у торгових мережах є маркування «Зроблено у Львові».

За словами Вікторії Довжик, такі ініціативи будуть продовжуватися і зараз розглядається організація подібних ярмарків для виробників одягу, взуття, різних товарів споживчої групи. Відтак гасло «Купуй Львівське» звучатиме частіше.

«Якщо це сподобається самим підприємцям, ми плануємо такі ярмарки робити в різних районах міста для виробників різних груп товарів», - зазначила очільниця бюджетної комісії.

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.