×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

«Здоров’я медиків – питання надважливе і першочергове», - Остап Доскіч відвідав амбулаторію сімейної медицини у Лисиничах

Депутат Львівської міської ради від «Європейської Солідарності» Остап Доскіч відвідав амбулаторію сімейної медицини, яка знаходиться у селі Лисиничі, що біля самого Львова, яке тепер приєднали до Личаківського району Львівської ОТГ.

Попри близькість до обласного центру, не завжди місцеві мешканці мають змогу відвідати лікаря у Львові, тож, зазвичай, у невідкладних випадках звертатися доводиться саме у «свою» амбулаторію. Вона тут існує тут не одне десятиліття, проте сучасне обладнання отримала лише нещодавно.

  • Тут лікарі завжди були висококваліфіковані, але ж коли немає обладнання та потрібної апаратури, що вони можуть зробити? Хіба послухати, укол зробити, довідку видати, - каже мешканка Лисиничів пані Марія. – А тепер усю допомогу, і не лише первинну, можна отримати тут на місці. Було б добре, аби ще держава більше переймалася проблемами саме медиків, а головне – щоб оплата їх праці була відповідною.

На сьогодні амбулаторія сімейної медицини в Лисиничах обслуговує понад 5 тисяч пацієнтів, майже тисяча із них – діти. Тут є свій флюорограф, лабораторія (тож усі аналізи роблять на місці) і навіть комп’ютерний томограф, позаздрити якому могла б будь-яка інша районна лікарня.  Хоча персоналу, зізнаються медики бракує, - є лише чотири сімейні лікарі, причому двоє із них у декретній відпустці. А в умовах пандемії COVID-19 працювати доводиться іноді понаднормово.

  • У час, коли лікарі опинилися на передовій у боротьбі із коронавірусом, захист медиків – питання найбільш актуальне і першочергове, - говорить депутат ЛМР Остап Доскіч. – Адже кожен із лікарів після роботи приходить додому, в сім’ю і існує загроза інфікуватися не лише самому, а й заразити коронавірусом своїх рідних. Однак влада прикривається лише популістськими заявами, натомість не робить жодних реальних кроків. Втримати ситуацію під контролем вдалося завдяки Фонду Петра Порошенка, який від початку пандемії передав лікарям сотні захисних костюмів, щитів, масок, забезпечив медзаклади пульсоксиметрами», - підсумував Доскіч.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.