×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Орися Богун: Будні чи вихідні – для нас, медиків, зараз усі дні робочі

Ми говоримо тепер про лікарів набагато більше і частіше, аніж до березня 2020 року. На жаль, бо причини цього – сумні. На щастя, бо ще інакше змогли б придбати необхідне медичне устаткування для лікарень і виплатити фінансове заохочення для працюючих медиків.

«Дякую, лікаре» пишемо на стінах будинків і сторінках соцмереж. Чи не забудемо ці подяки, коли мине пандемія? Певно, у кожного з нас в оточенні є лікар чи медсестра, яких ви знаєте особисто. Серед членів фракції «Самопоміч» - депутатів Львівської міської ради також не один лікар, зокрема, лікарка Орися Богун (сімейний лікар – лікар загальної практики, 2-га комунальна міська поліклініка м. Львова). Ми привітали її з Днем Лікаря і… не втримались одразу нагадати про професію, тобто, почати питати.

  • Орисю, вже відомий перелік приватних закладів і лабораторій, в яких можна пройти тестування на коронавірус. Але якщо проста людина хоче дізнатися - чи не інфікована, куди вона може звертатися, аби не вдаватися до немуніципальних чи недержавних послуг??
  • Якщо людина сама хоче дізнатися - чи не інфікована, вона може звернутись до сімейного лікаря, з яким у неї підписана угода. Тоді лікар рухається за таким маршрутом: якщо немає жодних скарг, то проводять експрес-тест, для якого беруть кров з пальця, тобто капілярну кров, і за допомогою тест-системи за 15 хвилин надають інформацію хворому - чи є підозра, що він хворий на covid-19. Недоліком цього тесту є те що до 5 - 7 днів від моменту інфікування він може бути негативним , бо ще не утворились в організмі антитіла. Якщо є скарги на підйом температури ,кашель, біль в грудях, задишка, втрата нюху, розлади травлення - пацієнту проведуть рентген органів грудної клітки і ПЛР-тест. ПЛР-тест показує наявність або відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Виявити захворювання таким чином можна з перших днів зараження і він на 100% точний. Забір зразків проводять із верхніх дихальних шляхів пацієнта. З 20 травня 2020 почали широко використовувати ІФА -тести для виявлення антитіл СОVID-19, це тестування дозволяє розвантажити систему діагностики Covid-19 . Для цього тесту беруть венозну кров пацієнта. Однак найдостовірнішим залишається ПЛР-тест.
  • Лякаюче збільшення інфікованих: реальне масове зараження чи результат великої кількості тестів?
  • Тестів почали робити в рази, в десятки разів більше, то правда. За останні тижні зросла кількість безсимптомних хворих, або хворих, в яких є лише незначний кашель чи інші симптоми ГРВІ. Але також зросла кількість хворих з пневмоніями, в яких діагностували Covid-19. Збільшення захворювання, на мою думку, пов’язане з нехтуванням з боку громадян рекомендацій МОЗу. Це добре помітно на вулицях - люди втомились або лінуються носити маски, вже ніхто не зупиняє скупчення людей в парках і на дитячих майданчиках, стадіонах, транспортних зупинках. І я вкотре нагадаю: працювати медикам в умовах епідемії вкрай важко :з одного боку - нове важке захворювання, без чітких протоколів лікування, а з іншого - несприйняття і байдужість, недотримання карантинних заходів, про які ми сотні разів повторюємо.
  • Чи відчули вже медики покращення ставлення до умов їх праці? Увага до лікарів впродовж останніх місяців – загострена.
  • Медичним працівникам, які працюють з хворими на Covid, виплачують надбавки до заробітної плати  за погодженням керівників медичних закладів. Але сьогодні ми говоримо про роботу із щоденною загрозою для життя, тому не лише гроші є важливими, але й багато іншого: умови праці, інфраструктура медичних закладів, соціальна програма для сімей медичних працівників тощо. Важкі часи пандемії змушують і Львів, і усю країну говорити про медицину і медичних працівників по-новому. Головне, не забути про це, коли мине криза.
  • Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.