×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Юлія Хомчин: Інститут стратегії культури розпочинає роботу над новим проєктом

На відміну від більшості  установ, ІСК продовжував роботу і під час карантину, не зменшуючи оберти. Як результат - перемога із міжнародним проєктом Модернізм для майбутнього 360/365 (Modernism for the Future 360/365 або ж MoFu 360/365)  у межах програми ЄС Креативна Європа.

  • Це особливо важливо для нашої країни зараз, оскільки такі проєкти роблять нас частиною спільноти культури світу, зокрема, міст і країн партнерів проєкту, а разом з тим - змінюють наше ставлення до культурної спадщини, привертають увагу до проблеми збереження, промоції та позиціонування культури загалом. Для нашої інституції - це неабиякий досвід у проєктному менеджменті та, передусім, у розвитку мапи наших партнерств. Для Львова - нагода представити Львів у Каунасі - Європейській столиці культури у 2022 році, - каже директорка ІСК, депутатка фракції «Самопоміч» у ЛМР Юлія Хомчин.
  • Мета - розвиток європейського наративу про спадщину модернізму й осмислення її актуальності допомогою мистецтва. Проєкт об’єднує чотири європейські міста з модерністською спадщиною: Каунас, Брно, Кортрейк та Львів. Організація-лідер проєкту - Kaunas 2022 (Литва), партнерами є Vaizard, z.ú (INDUSTRA, Чехія), Intercommunale Leiedal (Бельгія) та ІСК. Для Львова важливим є переосмислення спадщини модернізму, а відповідальне ставлення до культурної спадщини - одна з цілей міської Стратегії розвитку культури 2025.

Восени 2020 року й навесні 2021-го будуть представлені локальні й міжнародні мистецькі активності - проєкти та програми із залученням місцевих мешканців. Ці акції мають розкрити спільнотам і містам цінність та різноманіття модерністської спадщини, а також важливість її збереження. Підсумком проєкту стане виставка й публікація про сучасні інтерпретації модернізму. Усього на конкурс подали 391 заявку. Підтримано 113 проєктів на загальну суму понад 47 млн євро.

  • З перемогою вітаємо ще одну львівську інституцію культури та колег з Jam Factory Art Center! - з гордістю за місто і друзів додає Юлія Хомчин.

ІСК - у п’ятірці інституцій культури, які виграли гранти у програмі ЄС Креативна Європа. Нагадаємо, Креативна Європа - це рамкова програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. З 2014 до 2020 року на підтримку європейських проєктів було виділено 1,46 мільярди євро.

 Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.