Версія для друку

Працівники-комунальники отримають зарплати. І черговий кредит для цього не потрібен

Депутати Львівської міської ради скликають позачергову сесію, щоб вирішити фінансово-господарські проблеми міста.

Депутат Львівської міської ради, представник бюджетної комісії Валерій Веремчук, пояснив, чому нові кредити можуть довести місто до краху і чому зарплати працівникам комунальних підприємств можна виплатити і без позики у 20 мільйонів євро.

Депутати не хочуть давати гроші на зарплати простим комунальникам, не хочуть ремонтувати депо і будувати новий автопарк, - самі такі звинувачення на адресу депутатського корпусу лунають упродовж усього тижня. Тому вважаю за потрібне пояснити і свою позицію, і багатьох колег.

Ми «ЗА», щоб усі працівники – а це інженери, майстри, прибиральники, ті, хто тримає нашу господарку від повного розвалу, – отримали зарплати. Понад те, ми зробимо все можливе, щоб це сталося. Але для цього не треба заганяти Львів у ще більшу боргову яму.

Відсутність грошей на зарплати комунальникам чиновники пояснюють фінансовою кризою, яку спричинила пандемія коронавірусу. Але це пів правда… Відсутність коштів для власних працівників – це однозначно свідчення поганого керівництва. Зрештою карантин триває у Львові лише понад два місяці. А що ж раніше перешкоджало провадити ефективну фінансову політику та не набирати кредитів?

І ось найважливіший момент: які суми вже боргує Львів? Їх можна розділити на три пункти: кредити, випуск облігацій, лізинг. Отож наводжу голі цифри і факти:

  • На даний момент Львів має укладених 12 кредитних договорів на 5 МІЛЬЯРДІВ 149 мільйонів гривень. Вражаюча цифра. Частина цих кредитів ще навіть не використали, але платимо відсоток за резерування. По КОЖНОМУ договору будемо платити ПДВ – 20%. Це ще додаткові понад мільярд. А ще частка міста по співфінансуванню кожного з цих договорів.
  • Сплата за облігації на ремонт доріг у 2020-2023 роках – 985 млн гривень. А ще зіграний конкурс на додатковий випуск облігацій на 300 млн гривень. Разом із відсотками маємо віддати 583 мільйони. У липні-серпні заплановано ще один випуск облігацій на 600 млн грн, віддати доведеться 1 мільярд 166 мільйонів. Разом – 2 мільярди 734 мільйони гривень.
  • Щодо лізингу, то навіть не буду сипати цифрами, бо в останні роки у лізинг купували практично все: автобуси, прибиральну техніку, машини для мерії, меблі для мерії, медичне обладання і навіть мультитачпанелі для шкіл та рояль!

Лише цього року по кредитах і облігаціях ми повинні віддати 362 мільйони гривень. Так, так, більше, аніж не вистачає на ці обговоренні-переговорені зарплати. Загалом, усю цю кредитну радість будемо повертати до 2041 !!! року. Я в цей час маю шанси бути дідусем. Тому ще раз: 20 мільйонів євро на зарплати - це нонсенс!

Понад те, вважаю, що львів’яни мають знати, чому цих коштів не вистачає. Щороку ми вливаємо у абсолютно збиткові та неефективні комунальні підприємства понад 1 мільярд гривень, частина з яких іде й на зарплати. Замість того, щоб за ці кошти ремонтувати лікарні, дороги, школи, садочки, стадіони і дитячі майданчики, купувати медичне обладнання, новий транспорт.

На початку цього року ми також затвердили пропозицію виконкому для комунальних підприємств. Усю суму, яку нам подали! Висновок, саме виконком ще на старті недофінансував комунальників на 230 млн гривень. Саме чиновники не дорахували ці гроші. Не депутати!

Що робити? Разом із головами інших фракцій скликаємо позачергову сесію ЛМР. На ній ми хочемо заслухати керівників усіх комунальних підприємств, почути від них про їхню фінансову ситуацію. А далі шукати гроші. І впевнений, що ми їх знайдемо.

Впевнений, що місто має для цього резерв, місто може зекономити на багатьох геть ненагальних для нинішнього часу речах – душах у мерії, сесійних залах, квіточках і преміях чиновників. Гроші будуть, головне – займатися господарюванням, а не шукати змови.

 Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.

b_379_534_16777215_00_images_Академія_участі_фото_-_сесія.jpgb_379_532_16777215_00_images_Академія_участі_фото_сесія_1.jpg