×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Невдовзі розпочнеться масштабна реконструкція озера на Левандівці

Нещодавно відбулось виїзне засідання щодо реконструкції Левандівського озера. На ньому були присутні: Олександра Сладкова - керівниця управління екології ЛМР, Сергій Коровайник - керівник департаменту містобудування ЛМР, Володимир Данилюк - директор ЛКП "Зелений Львів", Любомира Мандрик - представниця Залізничної районної адміністрації, проектанти, дизайнери та депутат цього округу Тарас Гупало. 

За словами депутата, з 2012 року спільними зусиллями мешканці впорядковували територію - встановили освітлення, доріжки, укріплювали береги, чистили дно, тощо.

«Проте настав час вирішувати питання комплексно, аби озеро набуло модерного вигляду і стало справді комфортним місцем відпочинку мешканців Левандівки та всього Львова. Раніше це була технічна водойма на вул. Повітряній, 1 біля «Холодокомбінату» та заводу залізобетонних конструкцій. Але його унікальність в тому, що в озері є свердловина і досить чиста вода».

Відтак місцева громада на чолі з депутатом Тарасом Гупалом вирішила провести масштабне облаштування території та озера.

«Ми хочемо підготувати великий проект, залучити фахових ландшафтних дизайнерів, щоб вони зробили озеро функціональним. Адже там є рибаки, лебеді, качки, зона відпочинку, а також ресторанна зона. Ми внесли озеро в перелік ставів Залізничного району. Тож воно буде комунальним, відкритим для всіх, ніхто бізнесів там влаштовувати не буде. І нехай це буде нешвидкий процес, але озеро буде унікальним».

За словами депутата, застарілі бетонні береги замінять на нові альтернативні конструкції. Площу водойми поділять на дві частини - зону фауни, де житимуть птахи, і можна буде порибалити, а також відпочинкову зону для купання, плавання на човниках та водних ігор.

Наступний наш крок - детальний аналіз того, чим живе це озеро, - перевірка дна, витоків води, стану берегів.
Далі - візуалізація оновленого озера та прилеглої території, громадські обговорення, голосування у Львівській міській раді за виділення коштів, виготовлення проектно-кошторисної документації і, власне, роботи.

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.