×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Заява фракції УКРОП щодо розкрадання коштів на вивезенні ТПВ зі Львова

Депутат Львівської міської ради Ігор Телішевський озвучив заяву фракції УКРОП на сесії щодо створення ТСК для розслідування фактів розкрадання коштів на вивезенні ТПВ.

«Рівно 4 роки назад, 28 травня, спалахнула пожежа на Грибовицькому сміттєзвалищі, наслідки якої ми відчуваємо сьогодні. Тоді, після трьох діб героїчної роботи пожежників, вдалось приборкати полум’я, але, на жаль, не вдалось уникнути жертв.

Через багаторічну бездіяльність міської та обласної влади, загинуло чотири людини. Їх імена - Юрій Рудий, Андрій Вненкевич, Богдан Юнка та Олександр Бутін – саме вони віддали своє життя через злочинну бездіяльність, халатність та недбальство керівництва міста.

Ця трагедія загострила проблему вивозу сміття зі Львова. «Львівське сміття» - стало топ-темою для національних ЗМІ, а іміджеві удари для міста важко порахувати й досі. За Львовом закріпилась «слава» міста, яке не може впоратись з власними проблемами.

З того часу, щороку на вивезення сміття витрачається 300 млн гривень з міського бюджету. Це колосальні втрати для нашого міста, яке й до всього цього, бере кредит на 35 млн євро на вирішення сміттєвих проблем.

За цей час вивезення сміття зі Львова стало надприбутковим ділом для багатьох «ділків-підприємців» та недобросовісних чиновників. Нещодавно правоохоронці викрили схему розкрадання бюджетних коштів при вивезенні твердих побутових відходів зі Львова.

Згідно прописаних у договорі умов, сміття мало вивозитись на офіційні полігони твердих побутових відходів на території центральних областей України, відтак, всі видатки з місцевого бюджету обраховувались виходячи зі значної відстані перевезення та офіційності збереження і утилізації.

Насправді сміття вивозили у сусідні області та на полігони на території Львівської області. Грошову різницю у відстані собі у кишеню клали чиновники та підприємці.

Фракція «УКРОП» у Львівській міській раді переконана, що немає змісту нагадувати про всі злочинні схеми їхнім же замовникам - кому як не їм вони відомі найкраще. Водночас, варто нагадати про відповідальність за ці злочинні дії -  санкції статей передбачають покарання – позбавлення волі від трьох до восьми років.

У зв’язку з оприлюдненими правоохоронцями фактами, фракція «УКРОП» у Львівській міській раді закликає створити тимчасову слідчу комісію, у складі депутатів, яка розслідуватиме розкрадання коштів територіальної громади Львова на вивезенні сміття».

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.