×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львівські медики вимагають від влади підтримки та захисту у період епідемії COVID-19

Популістські заяви влади про підтримку медиків у період пандемії коронавірусу, про 300% надбавки лікарям, про захисні костюми та маски, які вона так щедро роздавала з перших днів епідемії, так і залишилися на папері. Через тотальну незахищеність лікарі стали найбільш уразливою категорією в Україні, а ще це призвело до хвилі протестів, яка прокотилася багатьма містами України. Тому Петро Порошенко закликав парламент проголосувати за зміни до закону про страхування медпрацівників на випадок захворювання на коронавірус і забезпечити виплати всім медикам, хто захворів на COVID-19.

А щоб не бути голослівними, «Європейська Солідарність» заручилася підтримкою самих лікарів, зібравши підписи у підтримку цього закону.

Зокрема, вчора у Львові біля кожної медустанови встановили намети «Європейської Солідарності», де працівники лікарень та поліклінік могли залишити свої підписи під відповідним зверненням до влади та Президента. Не виключення і Личаківський район.

- Медичне середовище зараз і справді дуже наелектризоване, - говорить головний лікар КНП «6-та міська поліклініка м. Львова» Роман Вереснюк. – Ми опинилися на передовій у боротьбі з коронавірусом абсолютно з голими руками. До того ж, зарплати у лікарів не такі вже й високі, особливо у молодшого медперсоналу, а саме вони першими стикаються з інфікованими людьми. Тож підтримка від держави, особливо фінансова, для них дуже необхідна. Однак з іншого боку в бюджеті – діра, економіка тріщить по швах, іде суцільне зубожіння, тож додаткові виплати - теж під питанням.

У Личаківському районі знаходиться чи не найбільше медустанов всього Львова. Тому акція привернула неабияку увагу.

- Ми не могли стояти осторонь, залишити лікарів напризволяще, - говорить депутат Львівської міської ради від «Європейської Солідарності» Остап Доскіч. - Адже кожен п’ятий хворий в Україні – медичний працівник. Це вражаюча статистика. Тому долучилися до збору підписів медиків, щоб показати владі, що ініціювання нашої політсили у парламенті – не задля передвиборчих рейтингів, а реальні кроки щодо захисту медиків.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.