×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

На захисті тих, хто рятує наше життя

Медики-депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» Львівської міської ради звернулися із закликом ретельніше ставитися до потреб усіх лікарів міста і країни, і скерували два депутатських запити. Перший стосується фінансової мотивації медичних працівників.

Нагадаємо, в період, коли ми вступали на шлях боротьби з епідемією коронавірусу, голосно заговорили про 300 % додаткової оплати праці медикам і різноманітні премії. Але на практиці виявилось, що такі заохочення отримали не усі, а лише ті, котрі контактували з хворими на COVID-19. Тобто, якщо медик наражав себе на смертельну небезпеку, працював останні 20 днів в «вогнищі» загострень, по 8 годин без перерви працював у захисному костюмі, а потім виявляється, що під час його зміни, на щастя, не було пацієнта з коронавірусом, то йому  не будуть доплачувати. А він про це дізнається через 5 днів, коли прийдуть результати аналізів. Медик переживає стрес і збільшене навантаження, а після того довідується, що його роботу не вважають вартою премії. Це нівелює саму ідею матеріальної мотивації медичних працівників, ставить їх між собою у нерівні умови, створює конфлікти у колективі та приводить до чергового розчарування обіцянками влади.

  • Ми знаємо уже випадки, де в лікарні Львова 40-ка заплатили, а ще 10-ти медикам – ні, і вони написали заяву на звільнення, тому що  вважають, що їх працю несправедливо недооцінили, - розповідає депутат Львівської міської ради Ігор Стояновський.
  • Також ми вважаємо, що перш за все премії потребують санітарки і медсестри, незалежно від того, виявився їх пацієнт хворий на коронавірус чи ні - вони заходили в палати, вони дбали, вони працювали в такий непростий час, - доповнює депутат Львівської міської ради Тарас Кльофа.  - Сьогодні медичні працівники м. Львова гідно тримають фронт боротьби із COVID-19. Перед лицем невидимої загрози не відступили сотні лікарів, тисячі медичних сестер й санітарок. Натомість значна частина з них вже стали жертвами коронавірусної інфекції. Сьогодні для нас, львів’ян, надзвичайно важливо підтримати медиків, а насамперед медичних сестер і санітарів, на руки яких припадає найбільше навантаження. Медичні працівники надають допомогу усім пацієнтам, не знаючи заздалегідь, який є вірусологічний статус пацієнта, працюють, стікаючи потом, у герметичних комбінезонах інколи по 6-8 год не міняючи їх, щоб зекономити такі цінні засоби індивідуального захисту для інших колег, виходять із вогнища із думками - чи варто їм повертатися додому, щоб не наражати на небезпеку рідних, а коли повертаються, зазнають упередженого ставлення і стигматизації до себе, як до потенційного джерела біозагрози. Як ми збираємося заохотити медичних працівників самовіддано працювати, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, якщо вже зараз не можемо продемонструвати справедливу і гідну оплату їхньої праці?

Другий запит стосується самих закладів охорони здоров’я. Багато з них на час епідемії були перепрофільовані, до прикладу, 8 клінічна лікарня – багатопрофільна, за рік приймає понад 12 тисяч пацієнтів, 20 тисяч обслуговує амбулаторно. За останній місяць прийняла 75 пацієнтів з підозрою на COVID 19, лише 6 з них – мали позитивний результат.

  • Заклад використав ресурс, використав додаткові кошти для спеціального захисту, а з 1 квітня – вступили в наступний етап медичної реформи, за яким усе фінансування закладів охорони здоров’я вторинного рівня відбувається НСЗУ. А ми повинні прозвітувати за кожну гривню. І в таки умовах вже не можемо вимагати в НСЗУ оплати за додаткову кількість пацієнтів. Якби ми працювали у звичних умовах, то отримали б компенсацію. А так – у травні можемо опинитися в ситуації, коли епідемія піде на спад, а лікарні залишаться з порожнім бюджетом, і ми не матимемо за що купити медикаменти для наступних  пацієнтів, не буде з чого оплатити працю медсестер і санітарок. Це стосується не лише львівських, але й багатьох українських – на час епідемії перепрофільовано чимало медичних закладів.

Треба зважити на те, що багатопрофільні лікарні приймають пацієнтів з гострими станами, з важкими травмами, з серцево-судинними захворюваннями. При прийнятті рішення варто оцінювати – скільки помирають пацієнтів з цими травмами і захворюваннями, а не тільки від COVID. На сьогодні ми маємо по Львову 13 випадків. А від інших захворювань? Набагато більше, - ділиться переживаннями Ігор Стояновський. – Коли ми будемо будувати план виходу з карантину, думаю, першочергово варто повертати багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування до їх звичного стабільного фінансування.

 І ми, і депутати з нетерпінням чекатимемо на реакцію влади.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.