Версія для друку

Роман Федишин: «Ми звертаємось до уряду із проханням врятувати українське фермерство»

Серед українських фермерів продовжує наростати паніка у зв’язку із закриттям продуктових ринків по всій країні. Нагадаємо, Уряд прийняв таке рішення ще на минулому тижні, для посилення режиму безпеки під час карантину. Внаслідок цього, одразу після Великодніх свят ціни на ранні овочі в українських господарствах обвалились у 2,5-4 рази.

«Деякі фермери Закарпаття та Херсонщини у зв’язку із відсутністю покупців вже зупинили збирання врожаю»

Ті, господарства, які продовжують збирати овочі, кажуть, що кількість покупців з кожним днем зменшується.

«В Україні історично склалось, що рикни виконують дуже важливу роль у продажу вітчизняних овочів та фруктів. В Україні тільки офіційно зареєстровано десятки тисяч фермерів дрібного та середнього формату, всі вони співпрацюють із продуктовими ринками або напряму, або через трейдерів. Система, яка була відпрацьована десятиріччями і яка дозволяла заробляти цілому прошарку представників аграрного бізнесу, сьогодні майже не працює. Наслідки всі відчули дуже швидко — ціни на ранні овочі вже не покривають вартості їх вирощування та збирання. Те саме очікує і виробників ягоди», - каже депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання Самопоміч» Роман Федишин.  За даним департаменту «Аналітика» РАЦ «Шувар», станом на 24 квітня 2020 року господарства Закарпаття та Херсонщини готові продавати редиску по 3-4 грн/кг (0,10-0,12 EUR/кг), а ціни на огірок обвалились до 7-8 грн/кг (0,24-0,27 EUR/кг) - це найнижчий рівень цін за всю історію незалежної України станом на кінець квітня.

 Сумно дивитись на те, як гине врожай в теплицях, але господарі  не можуть собі дозволити додаткові витрати, коли немає попиту взагалі. На думку фахівців, закриття ринку створює проблеми фермерам і зовсім не вирішує питання безпеки для населення.

«Найгіршим є те, що через закриття організованих ринків у великих містах почали з’являться точки стихійної торгівлі, де не дотримуються навіть елементарні санітарні вимоги, не кажучи вже про правила роботи в умовах карантину»

Нагадаємо, минулого тижня директори гуртових ринків звернулись до Уряду із проханням переглянути рішення про закриття продуктових торгових майданчиків у зв’язку із критичною ціновою ситуацією в українських господарствах.

У Мінекономрозвитку пообіцяли найближчим часом розглянути це питання, напрацювати механізм відкриття ринків та порядок їх функціонування в умовах карантину.

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.