×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Вже більше місяця у Львові працює оперативний штаб із прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції.

Штаб, в який входять медики, фармацевти, працівники освіти, культури та інші фахівці. Зокрема – депутатка фракції «Об’єднання «Самопоміч», економіст Вікторія Довжик.

 • З першого дня роботи штабу ми чітко розписали і узгодили – хто яким напрямком займається. Я з самого початку співпрацюю з підприємцями міста, оскільки ми всі розуміємо життєву важливість забезпечення львів’ян усім необхідним на час карантину, а наших медиків – захистом. Ми проаналізували і зрозуміли: перше, чого бракує на такому етапі, - захисних засобів. Порахували – скільки необхідно за сценарію поступового збільшення випадків захворювання на коронавірус, а скільки – в разі різкого. Спочатку забезпечили лікарні тим, що можна було купити у сертифікованих постачальників. Паралельно розробили і ввели в дію усі кроки карантину для того, аби не було трагічної одномоментної зараженості, а спробувати її «втримувати» в таких межах, щоб медицина могла впоратися. На щастя, підводячи перші підсумки цього місяця, можемо казати, що це поки вдалося.
 • Вікторіє, то усі ці кроки, які , на перший погляд, створили багато незручностей для життя, виявилися правильними?
 • Звісно. І ми мали цей дорогоцінний запас часу, щоб заповнити наші медзаклади необхідним захистом. Для цього взяли зразок захисного костюму і попросили підприємців на його основі виготовити лекало. Ніхто ж з непрофільних установ раніше такого не робив! До розробки долучилися ТЗОВ «Маріо», «Арт-Стиль», Кластер Індустрії Моди та інші. А потім ми розповсюдили це лекало по усіх закладах, які готові були шити. І на сьогодні – розвезли по 20 медичних закладах Львова.
 • Знаю, що у ці дні багато львівських фірм проявили свідомість і небайдужість.
 • Так, якщо зробити класифікацію, то ми маємо на сьогодні 51 позицію різноманітної допомоги - від закупівлі великого дороговартісного обладнання до безкоштовної передачі масок, костюмів медичних, респіраторів та інших засобів захисту. Зокрема, майже 9 млн грн для допомоги міській лікарні швидкої допомоги виділила компанія «Онур»,  «Авалон» закупив обладнання для Винниківського шпиталю, а «Ріел» — пожертвував 2,2 млн грн для ЛШМД. «Ензим» закупив обладнання на 1,3 млн грн, «Барком» — на 1,7 млн грн захисних костюмів. Також долучилися до допомоги місту «Глобус», «Елекс»,  Вардкес  Арзуманян та інші – ми періодично публікуємо переліки благодійників Львова. Координуємо процес надання допомоги, але, щоб його прискорити, звели напряму бізнесменів з керівниками лікарень, а також гарантуємо повну прозорість – кожен має угоди і акт – скільки і в яку лікарню чого пішло. Особисто дякую нашій колезі – Оксані Динік (О. Динік – депутат фракції «Самопоміч», генеральний директор Львівської Ізоляторної Компанії), яка організувала допомогу і закупила 5 тисяч пар необхідного для персоналу гумового взуття.
 • Така оперативна реакція бізнесу допомагає вчасно підготувати до прийому пацієнтів не лише опорні лікарні, які борються з пандемією, а й додаткові медзаклади, де також можуть бути пацієнти з виявленим COVID-19.
 • І тут важлива була наша допомога також і в юридичних питаннях, адже ми повинні були все це робити в той час, поки уряд спрощував постанови про закупівлі. А сьогодні координація нашої роботи відлагоджена: ми приймаємо замовлення на потребу, перелік – що в яку лікарню – і шукаємо можливість швидко забезпечити.
 • Вікторіє, що робити з великою кількістю неправдивої інформації, фейків, які розповсюджують самі люди – в чергах, на вулиці, в соцмережах?
 • ЇЇ просто не потрібно слухати. Є офіційна сторінка ЛМР, є оперативна розсилка усім ( підпишіться, якщо ви ще досі цього не зробили – «Львів VS коронавірус» у Вайбер чи Телеграм ) https://t.me/lvivVScoronavirus, є, врешті, гаряча лінія міста – черпайте інформацію лише з офіційних джерел, це дуже важливо і для правильного дотримання карантину, і для вашого психічного здоров’я.
 • Я знаю, що за цими ж адресами можна знайти і соціальну допомогу.
 • А також – допомогу вашій роботі – вашому бізнесу. Ми розробили Центр Підтримки Підприємців онлайн і Програму Підтримки Бізнесу. Щодня, не виходячи з дому, ви можете безкоштовно «відвідувати» наші вебінари «Бізнес в умовах COVID-19», зокрема, сьогодні -

              Лідія Лукович Lidia Lukovych «Ведення ресторанного бізнесу в умовах карантину»,

              А перед тим – і це збережено на сторінці -

Софія Ляміна (Sofia Lyamina) "Що таке цільова аудиторія. Як визначити ЦА для свого бізнесу й знайти в INSTAGRAM?"

Уляна Крамар (Uliana Kramar) «Зміни ProZorro: нові можливості для бізнесу»

Сергій Кіраль “Львівська міська рада та бізнес. Співпраця та взаємодопомога в умовах карантину”

ВАРДКЕС Арзуманян “Складні питання: що робити бізнесу в умовах карантину”

               Пан Вардкес розповів про: кризу як можливість глибокого аналізу: наскільки правильна ваша бізнес модель; справжню кризу, яка почнеться, коли кухарі стануть будівельниками та дав багато безцінних порад, які додадуть сил і оптимізму.

 • Мені здається, Львів завжди вмів долати кризи з високо піднятою головою.
 • З нас беруть приклад інші області, звертаються за консультаціями і порадами. Вищезгадане лекало для пошиття захисного костюму ми надсилали колегам в інші міста, допомагали робити спрощений дозвіл ДержПраці на пошиття масок і костюмів – за прикладом Львова, де до пошиття необхідної кількості взялося багато підприємств… Попереду – ще багато роботи.

 Додам, що сьогодні, 10 квітня, Фракція «Самопоміч» у міській раді звернулась до міського голови Львова із пропозицією звільнити окремих фізичних осіб-підприємців від сплати Єдиного податку. Йдеться про ФОПів, які не працюють під час карантину. Відтак, за зверненнями окремих ФОПів, котрі не працюють під час карантину, мерія буде приймати рішення щодо звільнення їх від сплати Єдиного податку. Зокрема, це рішення стосується ФОПів першої і другої групи.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.