×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Звіт про роботу за 2019 рік депутатки Львівської міської ради Довжик Вікторії Вікторівни

Довжик Вікторія Вікторівна - депутатка Львівської міської ради 7-го скликання.

Висунута Львівською міською організацією політичної партії «Об’єднання «Самопоміч».

Виборчий округ № 10.

Голова комісії  фінансів та планування бюджету.

 

Про співпрацю з громадою і досягнення у розвитку мікрорайону депутатка говорила  і з мешканцями Левандівки під час «живого» звіту 11 березня. Переконана - лише спільно з громадою можна  змінювати Левандівку на краще.

 

  • Вікторіє, мешканці Вашого округу – Левандівки – радіють за те, як тепер виглядає зелена зона. Завдяки Вашим зусиллям та місцевої громади тут облаштовано центральну алею, встановлене освітлення та лавочки.
  • А його року у планах облаштувати ще й бічні доріжки. Навпроти парку уже кілька років діти проводять свій час на сучасному багатофункціональному майданчику. Загалом, з бюджету на покращення парку скерували більше 6,5 мільйонів гривень. Це - великий простір, який складається з кількох зон – зокрема, для дітей старшого віку, прогулянкова зона, ви можете самі переконатися - скільки тут  хідників, лавочок, урн встановлено. А проти дороги встановлено огородження. Уже невдовзі у районі "верхньої" Левандівки на вулиці Сластіона запрацює іще один сучасний майданчик – з різними гірками, балансиром і качельками.

 Та чи не найбільше пишається депутатка «Самопомочі» спортивним комплексом з тренувальним майданчиком  65 школи, де за останні роки відремонтували басейн, спортзал, тир. Сюди, на вул. Роксоляни,  було скеровано найбільше інвестицій - більше 19 млн грн. Це найбільша школа не тільки в місті Львові, але і в області. Окрім сучасного спортивного комплексу і відремонтованого басейну, школа тепер  має 2 мультитач панелі, оновлені кабінети фізики, НВП, праці, санвузли, дах. Красується сучасний спортивний майданчик і поруч з 67 школою. На Левандівці такий звели найпершим у місті. Цього року заплановано  інвестувати в гімназію ГРОНО - завершити систему опалення, проектується спортивний майданчик.

- А ще – ми розпочали каналізування Старої Левандівки. Це насправді дуже складний технічний і важкий проект, адже мова йде про прокладення з «нуля». В 2017 році ми зробили проектні роботи, у 2018 – приєднались до великого колектора. А у 2019 ми врешті «пройшли трубою» першу вулицю На чвертях. Це було дуже багато виїздів, зустрічей з підрядниками і Водоканалом. Щодо більш «мілкої», але також важливої роботи: відремонтовано дороги і тротуари на Вигоди, 62, вулиці Сяйво – від моста до зупинки, на вулицях Низинній, Планерній, Пілотів. Капітальний ремонт ліфтів – Доробок,48, Широка, 29, Сяйво, 15, Ангарна, 18, Вигода, 56, Широка, 68. А для поліклініки на Левандівці придбано 17 комп’ютерів, проведено поточні ремонти, виконано заміну ліфта.

- Вікторіє, а як щодо Ваших загальноміських ініціатив?

- Саме у 2019 році ми запустили в новому форматі роботи Центр підтримки підприємництва – на першому поверсі Львівської міської ради. Це була моя давня мрія і навіть тема магістерської роботи, коли я завершувала навчання:) Я завжди вважала і вважаю, що допомагати своїм мешканцям – це обов’язок міської влади. Підтримати кожного мешканця, в якого є бажання розпочати чи реалізувати свою підприємницьку мрію тут, у Львові. Наша мета – зробити підприємницьку громаду більшою і успішнішою.

Запровадили новий фінансовий механізм Львівської міської ради для  стимулювання підприємницької активності -  відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами на обладнання для підприємців виробничої сфери.

Відшкодування підприємцям за участь у економічних ярмарках.

Поліграфічне підприємство вперше отримало з міського бюджету Львова відшкодування процентів за кредитом, залученим на придбання обладнання

Окрім вже працюючих робочих груп,  взяла активну участь в розробці  Програми сприяння підприємництву на 2020-2022 роки.

Долучилася  до перспективного розвитку промислових зон міста, для створення передумов для розміщення нових підприємств.

Веду лекції для навчальних закладів Львова, зокрема: «Модель Львівської міської ради» для студентського братства; Friendly school про бюджетування видатків для школярів; на Форумі Відкритий Уряд – про ініціативу Відкрите місто Львів; Open Budget – Open Lviv для студентів ЛНУ Франки тощо

Запустили програму навчання «Студентське підприємництва».

Львів отримав визначну нагороду - «Кришталь Року» – за прозорість міського бюджету. Ми роками працювали, щоб знайти правильні каналу інформації, які будуть зручні і відкриті для усіх мешканців, котрі можуть бачити увесь бюджет, усі видатки свого рідного міста. Я, як депутат, активно долучалася до того, щоб оптимізувати і  з кожним роком покращувати функції цієї  геопросторової інформації Львова на одній карті.

Окреме, але надзвичайно важливе для мене завдання: ретельно відслідковувати надходження до міського бюджету плати за землю, адже не усі сумлінно сплачують за ті міські ділянки, які використовують. Минулого року я стала одним з ініціатором проекту і ми прийняли ухвалу про «Самоврядний контроль».

 

  • Щодо Вашої участі у депутатській комісії фінансів та планування бюджету, Головою якої Ви є. Як Ви можете оцінити бюджет Львова на 2020 рік?
  • Кожен район міста традиційно отримав гроші на благоустрій, прибудинкові території, хідники тощо. Що важливо знати: щороку ми збільшуємо видатки на гуманітарну сферу. Бюджет міста Львова взагалі – найбільш «людино» і соціально орієнтований бюджет в Україні. У нас найбільші соціальні допомоги. Цього року також ми виділили найбільше за останні роки грошей на освіту – 177 млн. Що нового ми передбачили: цього року йде 900 млн запозичень за рахунок випущених нами облігацій. Ці гроші підуть на ремонт доріг. Ми хочемо цього року розпочати і зробити велику частину робіт на важливих для міста дорогах: це вулиця Чернівецька, це Богдана Хмельницького, це вулиця Бандери, Хуторівка, Замарстинівська, ну й звісно – вулиця Шевченко. Тому головним наголосом цьогорічного бюджету я б назвала – дороги.

Хочу нагадати усім, що наше місто щороку заробляє  більше: поступова децентралізація дає свої результати.  

Також брала участь у таких робочих групах:

Підготування детального плану території заводу фрезерних верстатів

Вирішення земельних спорів

Виконання «Програми підтримки обдарованої молоді»

Реалізація програм придбання житла дітям-сиротам

Впровадження плану місцевого економічного розвитку

Впровадження Програми перспективного розвитку промислових зон

 

Провела 12 депутатських прийомів громадян.

Відвідувала усі пленарні засідання.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.