×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Звіт про роботу за 2019 рік депутата Львівської міської ради Василишина Олега Михайловича

Депутат Львівської міської ради Олег Василишин прозвітував про роботу за 2019 рік.

 

Виборчий округ № 34.

Член постійної комісії із питань фінансів та планування бюджету

Народився 4 липня 1969 року в с. Ромашівка Чортківського району Тернопільської області.

 Освіта: Вища. У 1996 році закінчив Тернопільську академію народного господарства за спеціальністю «Облік і аудит».

Професійна діяльність:  Львівська обласна дирекція «Укргазбанку», директор.

 

-        Олеже Михайловичу, перед тим, як йти до Вас на розмову, я уважно переглянула Ваш звіт за попередні роки. Звернула увагу на те, що щороку Ви декларуєте своє глибоке зацікавлення еко-проектами країни і запроваджуєте їх у Львові на «побутовому» рівні.

- Так, я ініціатор впровадження  еко-проектів, що дозволять зменшити викиди СО2 та зменшити витрати комунальних закладів на оплату за Газ та електроенергію. Цього року багато роботи було проведено  з нашими мешканцями, для інформування важливості цього питання і усіх можливостей економії. Ми щоразу переконуємо мешканців створювати ОСББ.

- А який зв’язок між створенням ОСББ і еко-проектами?

- Безпосередній. Це дає змогу  розподіляти правильно кошти. ОСББ отримує  співвфінансування на придбання вікон, які не лише покращують зовнішній вигляд будинку чи під’їздів, а головне - зберігають тепло і економлять витрати на опалення і електроенергію. Добрий приклад – будинок на Скрипника, 39. Ми ініціюємо Індивідуальні теплові пункти. Це пристрій, який в залежності від температури навколишнього , регулює подачу тепла до будинку, що також – і гроші економить, і еко-витрати зберігає. Також наголошую, що на утеплення будинків ОСББ можна брати кредит -  до 70 процентів  вартості утеплення віддає держава. Також ми розробили міську програму, яка дає можливість зробити ремонт дахів , щоб замінити  горизонтальні, які є вкрай непрактичними для нашого клімату. 

 

 • Ви ініціюєте новий проект – адресували запит на впровадження державного кредитування на ім’я Олексія Гончарука. 
 • Програма молодіжного кредитування у Львові є, але ми готуємо ще нову, аби вона була максимально вигідна для тих, хто потребує. Проаналізували попередню і зрозуміли: її недолік - в обмеженні у віці – до 35, поки молода людина, якій, до прикладу, 29-30 років, стоїть  у черзі – час проходить, і вона вже втрачає таку можливість. Окрім зміни в обмеженні за віком, ми пропонуємо строк 20 років, перший внесок – 29 відсотків. Це все можна передбачити у місцевому бюджеті. Що суттєво – це має бути дійсно соціальне житло – ми маємо мати фіксовану ватість кв метрів. Надавати земельну ділянку забудовнику, якого банк акредитує, йому дешевшу ділянку і тому  ціна буде нижчою. Ми розуміємо, що у цій новій програмі має бути обмеження : на одну сім’ю відповідна квадратура. А якщо є діти з інвалідністю чи в сім’ї -  учасник бойових дій – це також впливатиме на вартість. Але купити квартиру в кредит – пів справи. А ремонт? Його вартість також висока. У новій кредитній програмі ми маємо мати чіткий перелік з набором ремонтних послуг, які робляться забудовником одразу. Ми хочемо, щоб забудовник у цій програмі купував і працював з вітчизняним виробником усього будівельного і ремонтного. Розумієте, які глобальні проблеми вирішуватиме одна програма! Теплові лічильники і вікна з енергозберігаючим склом також повинні будуть бути встановлені одразу. Ця програма реально могла б запрацювати вже на наступний рік. По суті , ми модернізували ту програму, яка колись була вже в нашій країні, але адаптували її під потреби сучасності.

 

 • Я побажаю швидкого і успішного втілення в життя усім Вашим соціальним проектам! Але повернемось до простих буднів. Ви ведете прийом громадян в ЛКП «Під Зуброю», о 17 годині, кожен перший четвер місяця?

 

 • Так, і цей розклад зберігається до завершення каденції. Незмінними залишаються і звернення : найчастіше мешканці мого округу просять матеріальну допомогу.

 

 • А як щодо допомоги Дитячого Будинку на вулиці Таджицькій?

 

 • Ми опікуємось цим дошкільним закладом уже багато років. Крок за кроком зробили ремонт, замінили вікна. Ви поїдьте погляньте: з депресивної будівлі він перетворився на затишний заклад, де комфортно і тепло жити малюкам, що не мають батьківської опіки. З «найсвіжішого»: взимку подарували дітям 30 квитків до цирку. А загалом – будемо опікуватися ним і надалі, навіть у випадку, якби я не продовжував депутатську діяльність.

 

 • Олеже, Ви – в депутатській комісії фінансів. Як оцінюєте бюджет міста на 2020 рік?

 

 • Знаєте, в мене є принцип: Людина мусить бути незадоволеною) Інакше в неї зникне прагнення до досконалості. Бюджет - не є ідеальним, але він -  максимально збалансований. Цього року ми вперше закуповуємо дороге обладнання для наших лікарень. Ми багато допомагаємо малому і середньому бізнесу  – локомотиву розвитку. Є унікальні програми підтримки. Бюджет Львова – це найбільш соціально і гуманітарно орієнтований бюджет серед усіх міст України. Ми – місто для людей)

 

 • Але нас лякають кризою, мовляв, в цьому році ми будемо уже віддавати відсотки по європейських кредитах, які бали на розвиток?

 

 • Всі міжнародні установи дуже ретельно оцінюють стан міста, перед тим, як виділяти гроші. Якби вони бачили, що Львів - не зможе, то не надавали б. Ми можемо спати спокійно. Львів в стані за все розраховуватися за графіком.

 

 • Чим Ви пишаєтесь?
 • Ми багато зробили речей у складі комісії, де я безпосередню брав активну участь . Ці командні робочі процеси дають прекрасне відчуття – ми разом будуємо Львів. Ми купили автобуси, трамваї, у нас змінюється все – змінюється на краще. Той, хто дійсно любить своє місто, бачить.
 • З яким настроєм львів’янам потрібно крокувати 2020 роком?
 • Людина, яка не має віри в майбутнє, - не має цього майбутнього. Треба завжди вірити і робити, аби життя ставало краще. Але починати потрібно з себе. А далі - спільні кроки. Вірити, робити і результат не змусить чекати.

 

Олеже, продовжіть фразу:

Все… в житті - у порівнянні.

Гроші… люблять порядок.

Я ніколи… не зраджував своєму вибору: 25 років в професії, в сім’ї, в колі вірних друзів.

Успіх … це результат роботи.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.