×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Богдан Гула про створення «Саду Благовіщення» на вул. Пасічній, 83

Депутат фракції «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Львівської міської ради Богдан Гула розповів про історію, будівництво, труднощі з якими зіштовхнувся, роль міської ради та плани на майбутнє «Саду Благовіщення» на вул. Пасічній, 83, над яким разом з громадою працює вже понад 4 роки.

 Богдане Івановичу, розкажіть про історію створення «Саду Благовіщення».

– Коли міська рада виділила 0,38 га землі під будівництво церкви. Поруч був пустир з магазином-кіоском. Збудований храм обгородив територію поруч, яку громада хотіла озеленити для громадського простору. Однак, у 1996 році приїхали будівельники з Києва і хотіли побудувати 3 будинки, по 9 поверхів з трьома під’їздами. Тоді громаді довелось відвойовувати територію: ми пікетували, ночами не спали, відвойовували землю під парк, були навіть суди, але таки вдалось відстояти інтереси громади.

Варто пам’ятати, що це не парк, це сад. Ми назвали «Садом Благовіщення», бо кажуть, до того як ми почали тут створювати громадський простір, ще за Шептицького тут були Митрополичі сади, ми підняли архівні дані, знайшли тому підтвердження, тому і вирішили так і назвати. Понад 6 років будівництво не розпочиналось. Міська рада виділяла кошти, але будівельники не брались, казали кошти замалі. Тоді я звернувся в департамент економіки, і сказав, якщо Ви не будете цього робити, я вийду на трибуну і скажу, що Ви просто блокуєте рішення. Так, все і розпочалось.

 А як щодо самого будівництва? Скільки в результаті коштів Вам вдалось отримати і на що саме вони пішли?

Міська рада виділила 400 тисяч гривень. За них ми зробили благоустрій, порівняли територію, зробили майданчики під бруківку, почали вмощувати, ставити ліхтарі, за 4 роки ми зробили цей парк, але  робили це не для церкви. Це не є територія церкви, ніколи нею не була і ми не хочемо цього. Саме громада утримує цю територію, ми за свій кошт: косимо, прибираємо, ми найняли людей які цим займаються. Також поставили лавочки. Я дуже переживав, що лавки поламають, бо тут поряд студентські гуртожитки, але ні. Правда пиво іноді п’ють (сміється), але ми вмонтували біля кожної лавочки смітник, тож навіть пляшки чемно ставлять в смітник. Минулого року ми закінчили обгородження парку. В першу чергу – це безпека дітей. Батьки, що правда, ще не навчилися закривати за собою вхід, а це потрібно робити, адже допоки батьки тут відпочивають, а діти бігають навколо, паркан страхує від того, щоб якась дитина вибігла на дорогу. Ми спеціально залишили всі входи відчиненими, бо всі думали, що ми все позакриваємо на ключ, або зачинятимемо на ніч, але насправді, все відчинено, і ми навіть передбачили в’їзд для спецтехінки, для подальшого благоустрою.

Мені ні разу не відмовляли в міській раді при благоустрою саду, якщо за дороги могли сказати, що немає коштів, однак ми запрошуємо всіх, хто нам допомагає сюди, щоб мали змогу переконатися самостійно, що задум цей потрібний і всі кошти дійсно йдуть на цей сад. Я кликав і Андрій Садового і пані Ірину Кулинич, директора департаменту економічного розвитку і завжди наголошую, що все зроблене – все коштами міської ради. Приїжджала вже пані Ірина Маруняк, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, їй сподобалось в нас, тож і поїхала задоволена.

А яка реакція самих мешканців? Можливо були зауваження або пропозиції від громади?

Громада ділиться на дві категорії. Перша проявила себе, коли ми ставили паркан, ми зрізали 4 засохлих дерева, вони зразу написали на гарячу лінію міста, викликали поліцію, «екологію», всі приїхали, і довелось пояснювати кожному, що ми робимо і для чого. Тож дехто заперечував таким нашим діям. Друга група, навпаки каже: « Та зріжте вже й ці липи, вони тільки заважають, то вже не годиться». Я сказав, що нічого вже зрізати не буду, а от коли будемо висаджувати нові дерева, ми подивимось. В перспективі на місці зрізаних дерев, липи і посадимо. Я також всім пояснюю, що це буде сад, тому нових дерев буде багато. Всі в захваті від ідеї парку магнолій. Звичайно є і категорія людей, якій все байдуже.

Але рух тут шалений. Влітку щодня проходять тисячі дітей, а як будуть магнолії – то взагалі краса.

 Які Ви маєте плани на майбутнє? Що ще буде в «Саду Благовіщення»?

У перспективі ми хочемо побудувати тут спортивний сучасний майданчик, з відкритими тренажерами та дитячий ігровий майдачник з правильним покриттям. Щодо спортивного майданчика, громада готова і хоче співфінансувати його, адже це в наших інтересах. Також вже не один рік обговорюємо питання з фонтаном. Ще точно не знаємо, як він виглядатиме, адже це все коштовно, а міська рада важко дає гроші. Але фонтан ми хочемо ставити сухий, щоб у перспективі провидити тут різні заходи. Минулого року навпроти (на вул. Пасічній) ми робили вже декілька акцій, а так зможемо організовувати саме тут для мешканців різні заходи до Дня незалежності, на Покрову, на Паску і тд, а на Новий рік, поставимо ялинку.

Цього року висадимо магнолії та бананове дерево. ЛКП «Зелене місто» обіцяло також допомогти з благоустроєм, порівняти, завезти чорнозем для висадження дерев. Мені також обіцяли поставити відеонагляд, я вже скерував запит в департамент і на керівника ЛКП «Муніципальна варта». Зі свого боку ми також поставимо відеонагляд з церкви. Але відео нагляд буде обов’язково, бо проходить величезна кількість людей. У далекій перспективі ми хочемо ще поставити шумоізоляцію, по периметру від дороги (від вул. Пасічної), адже це безпека мешканців.

Підрядник, коли приходить він хоче мільйони, щоб було де розвернутись. В перспективі ще є багато роботи й поза межами саду, дороги, світлофори, пішохідні переходи. Все що ми робимо тут , виключно для громади. Я не стараюсь, для священика чи для себе особисто, територія громадська, у нас в мікрорайоні, немає місця, де можна було б десь вийти, прогулятись, організувати захід до свята.

 

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.