×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львів’ян навчатимуть, як заощаджувати тепло і регулювати температуру у помешканнях

У відповідь на запити і виступи керівника фракції «Народний контроль» у ЛМР Валерія Веремчука у мерії пообіцяли провести велику інформаційну кампанію для мешканців, керівників ЖБК, ОСББ щодо того, як заощаджувати на опаленні та уникати перегрівів у помешканнях за плюсової температури на вулиці в опалювальний сезон.

Зокрема, сьогодні на сесії ЛМР під час виступу в.о. директора «Залізничтеплоенерго» Віталія Камінського Веремчук нагадав, що у листопаді-грудні львів’яни масово скаржилися на спеку у квартирах: при температурі +10-13 градусів за вікном батареї продовжували «кипіти».

«Уже два роки поспіль маємо теплу зиму. Але чи користаємося цим, щоб заощаджувати газ? Чи є можливість у теплових підприємств в оперативному режимі реагувати на зміни температури, зменшувати «градус» у батареях, щоб без потреби не витрачати енергоресурси? Адже менші обсяги спожитого газу – це і менші рахунки для львів’ян за тепло. Бо саме їм зараз доводиться розраховуватися за «сахару» у квартирах», - зазначив Веремчук.

За словами Віталія Камінського, головними відповідальними за температуру у квартирах є самі мешканці, які повинні самостійно регулювати подачу тепла у будинок, встановлювати ІТП. А от «тепловики» є заручниками старої радянської системи опалення: досі з 523 будинків, які обслуговує «Залізничтеплоенерго», 370 підключені до центрального гарячого водопостачання.

У результаті міський голова дав доручення своєму заступнику з питань ЖКГ Ірині Маруняк спільно з управлінням інформації провести «серйозну просвітницьку кампанію, яка має дійти до кожного будинку, щоб у кожному будинку знали, хто відповідальний за температуру у домівках і як її правильно регулювати».

«Ще восени я говорив, що чиновники, «тепловики» не можуть самоусуватися він того, як і скільки місто, його мешканці споживають газу. Якщо треба сподіватися лише на свідомість мешканців, сумлінність директорів ОСББ, керівників житлових кооперативів, то значить треба працювати з ними, а не розводити руками і повністю знімати з себе відповідальність», - наголосив Валерій Веремчук.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.