×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Громадський бюджет для львівських школярів

Депутатка Львівської міської ради від фракції Української Галицької Партії Юля Гвоздович просить розробити механізм окремого «громадського бюджету у школах» і втілити цей проект вже у цьому році! Депутатка наголошує, за 4 роки існування Громадського бюджету у голосуванні лише у 2019 році взяло участь 103 тисячі містян, а це близько 20% усіх мешканців нашого міста. Попри те, що більшість щорічних проектів-переможців є освітніми, лише 5-9% авторів є представниками молоді до 25 років. Хоча подавати і голосувати за проекти можна зі 16 років.

«Європа, США, які давно практикують громадський бюджет, велику ставку роблять саме на залучення до Громбюджету молодь - адже учні вчаться не лише ідентифікувати проблеми школи,а і пропонувати їх рішення. Вони вчаться розуміти суть прямої демократії через участь у виборчому процесі та реалізації проектів. Це наші майбутні лідери, депутати та чиновники і чим швидше вони розумітимуть свої можливості та відповідальності - тим кращий буде стан справ в місті та країні загалом,» - переконує Юля Гвоздович, яка є співавторкою програми «Львів, дружній до дітей та молоді». 

Учні самі будуть пропонувати ідеї, переконувати проголосувати, брати участь у виборах проектів і контролювати їх виконання. Гроші мають бути передбачені рівномірно на кожну школу, пропорційно до кількості учнів. Депутатка запевняє, цей підхід не потребує додаткових коштів з бюджету, це виключно зміна підходів та пріоритетів місцевої влади.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.