×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

«Народний контроль»: у 2020-ий із новими досягненнями для львівʼян

Депутати фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді розповіли про найбільші проєкти, над якими працювали впродовж року і які зроблять життя львівʼян зручнішим і безпечнішим.

Якби перелічувати все зроблене, то не вистачило б і шпальти, тому про найважливіше у 2019 році.

Гроші мають працювати на комфорт львівʼян

Керівник фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук працює у бюджетній комісії, тому одним із пріоритетів у своїй роботі вважає ефективний розподіл міських грошей.

«Бюджет міста – це наші з Вами гроші: 63% доходів Львова – надходження від податків львівʼян. Тому кошти передусім треба скеровувати на покращення рівня життя, на ідеї, які пропонують львівʼяни», - говорить Веремчук.

Саме за його ініціативи збільшили суму на проєкти-переможці Громадського бюджету – 47 млн грн у 2020-ому. Веремчук переконаний: це правильно. По-перше, мешканці самостійно визначили, які проєкти їм потрібні. А ще ці проєкти якісно реалізовуються, адже їхні автори контролюють і виготовленння проєктно-кошторисної документації, і роботу підрядників.

Позитивом 2019 року Веремчук називає і Програму підтримки співвласників багатоквартирних будинків, що передбачає капітальні ремонти (фасадів, фундаментів, дахів) і модернізацію ліфтів на умовах співфінансування з містом, коли частка з бюджету становитиме 70-90% від вартості робіт.

«Над Програмою працював разом із головами успішних ОСББ, щоб після списання будинків із балансу «жеків» мешканцям не довелося самостійно вирішувати багаторічні проблеми житлової господарки. Зараз триває не менш складний етап, запуск Програми в дію», - каже керівник фракції. І додає, що за його підрахунками, щоб Програмою скористалися щонайбільше львівʼян, треба близько 100 млн грн на наступний рік.

«А ще потрібна інформаційна компанія. Не всі знають про Програму та її нюанси. І поки чиновники не дуже поспішають з розʼясненнями, разом із помічниками консультуємо під час зустрічей і особистих прийомів», - повідомив Валерій Веремчук.

 

У Рясному буде повноцінна поліклініка

Задум створити багатофункціональну комунальну поліклініку у Рясному, де наразі діє лише дві амбулаторії, виник кілька років тому. І відтоді триває робота з його реалізації. Упродовж усього року у приміщенні на вул. Шевченка, 350-В ведуться активні ремонти.

Як розповів депутат «Народного контролю» Михайло Дідух, який від початку курує процес, у будівлі вже зробили новий шатровий дах, замінено вікна на другому поверсі, проведені комунікації, триває розведення опалення. За попередніми прогнозами, поліклініка запрацює у 2020 році.

«Поліклініка у Рясному дуже потрібна мешканцям. Для прикладу, спеціалісти вузького профілю для дорослих працюють у непристосованому приміщенні колишнього заводу «Електрон». А вузькопрофільних педіатрів у районі взагалі немає. Дітей треба везти аж на вулицю Пилипа Орлика. Це 10 кілометрів від Рясного. Натомість у новій поліклініки будуть сучасні рентгенкабінет і лабораторія, кабінети для вузьких спеціалістів. Щоб мешканці з обмеженими можливостями могли безперешкодно потрапити на прийом до лікаря, приміщення облаштують пандусами та ліфтом», – додає Михайло Дідух.

 

Камʼянка – з новим сквером

У липні у Львові стало на один сквер більше. Новий сквер «Камʼянка» став справжньою окрасою для однойменного мікрорайону.

Історія скверу розпочалася у 2017 році, коли, за ініціативи голови екокомісії ЛМР Ірини Оршак, захаращена зелена зона у мікрорайоні отримала офіційний статус скверу. Далі був не непростий процес виділення коштів на благоустрій «Кам՚янки». За словами депутатки, хотілося, щоб сквер існував не лише на папері, а й отримав доглянутий вигляд. І зараз важливо зберегти здобуте.

«Ще рік тому сквер більше нагадував дикий лісок. А зараз його не впізнати. Встановили лавочки, є доріжки і алеї, освітлення, сучасні дитячий і спортивний майданчики. Щодня у парку гуляють діти, молоді батьки. На футбольному полі вже провели турнір між дитячими командами Камʼянки і Рясного. У результаті докладених зусиль отримали гарну територію для відпочинку не лише мешканці Кам՚янки, а й усі ряснянці», – розповідає Ірина Оршак.

«А ще влітку спільно з настоятелем Храму Пресвятого Серця Христового о. Тарасом Миркою у сквері провели фестиваль «Кам’янка Фест», який плануємо зробити щорічним. Спільно з активною місцевою громадою, знаю, що це нам вдасться! Зараз сквер – улюблене місце для дозвілля мешканців», - впевнена депутатка Ірина Оршак.

 

Рясне-2 стає безпечнішим  

Зробити Рясне-2 безпечним для мешканців. Таку мету встановив заступник голови інженерної комісії Віталій Свінціцький. За його ініціативи, цього року у Рясному-2 запрацювали 9 камер відеоспостереження, незабаром буде ще шість. Передусім відеонагляд встановлюють на переходах, біля дитячих майданчиків і школи №100.

«Вуличний відеонагляд має зменшити у Рясному-2  кількість аварій, крадіжок. Коли водії знатимуть, що їхні порушення фіксуються, а крадії розумітимуть, що можуть втрапити на «відео», то трохи пригасять свій «запал». Також відеофіксація дозволить правоохоронцям  швидко реагувати на злочини, знаходити злочинців по гарячих слідах», - коментує депутат.

Окрім того, на Рясне-2 встановили три острівки безпеки, додатковий перехід і лежачого поліцейського.

«Не раз бачив, як водії автобусів після висадки пасажирів на передостанній  зупинці на шаленій швидкості мчали на «кінцеву». Окрім того, Рясне-2 – спальний масив, де місцеві водії почуваються  геть «удома» і забувають про дотримання елементарних правил дорожнього руху. Тому й ініціював, щоб на Рясному-2 встановили додаткові засоби для посилення безпеки руху на дорозі», – пояснив Віталій Свінціцький.

Вулиця Городоцька – їздити і ходити як люди

Вул. Городоцька – одна з найбільших у Львові, з активним рухом. Водночас потребує чимало роботи, щоб стати зручною та безпечною. Вже кілька років, за ініціативи депутата Тараса Ворка, тут тривають капітальні ремонти хідників, прибудинкових територій. Ремонти просуваються поступово, щороку охоплюючи нові адреси. Ще раніше вдалося капітально відремонтувати хідник по непарній стороні Городоцької - від вул. Ряшівської до вул. Виговського. Зараз – нова ділянка.

«Цьогоріч приступили до складної частини вулиці - на Городоцькій, 210-218. Десятиліттями тротуари потребували оновлення. Ходити ними було і незручно, і небезпечно. Хідники вже готові вздовж будинків № 212 і 218. Ще тривають роботи вздовж 210-ого. Здавалося б, кілька адрес, але користь буде колосальна, адже цією ділянкою щодня ходять сотні львівʼян», - пояснює Тарас Ворко.

Також він тримає на контролі й відновлення садочка на 10 груп на вул. Виговського, 1-А. Реконструкція старого приміщення триває: відремонтовано покрівлю, фасад, встановлено нові вікна.

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.