×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Потрібно виділяти більше грошей на протипожежні заходи у місті, - Веремчук

У Львові ще торік ухвалили дві цільові програми для посилення пожежної безпеки у навчальних, культурних закладах, але їх рівень фінансування має бути в рази більшим, щоб попередити такі трагедії, що сталася в Одеському коледжі економіки.

Про це заявив керівник фракції «Народний контроль» у ЛМР Валерій Веремчук у «Народному толк-шоу» на телеканалі НТА.

«У 2018 році ми ухвалили дві програми для покращення протипожежних заходів у львівських школах, садках, навчальних і культурних центрах. Програми передбачають і встановлення протипожежної сигналізації, і укладання вогнетривкого лінолеуму, обробка деревини спеціальними засобами. У межах цих програм у 2019-ому виділили 1,2 мільйони для центру «Погулянка», стільки ж для позашкільного навчального закладу у селі Гребенів, який на балансі Львова, 1 мільйон для ліцею «Просвіта». Також були гроші для Центру ім. Довженка та Палацу Хоткевича. Очевидно, що цього мало, адже у Львові – 77 заклади культури, 244 – освіти. І мерії потрібно змінювати пріоритети, за якими «головна цінність – життя» має підкріплюватися матеріальними вливання у заходи, від яких залежить безпека дітей, львівʼян», - розповів Веремчук.

Водночас він наголосив і на персональній відповідальності керівників закладів, адже більшість приписів про порушення, про які говорять пожежники, стосуються речей, які не вартують великих грошей, але потребують відповідального ставлення.

«Наприклад, Палац Хоткевича отримав свого часу 67 приписів від ДСНС: коли керівництво їх вивчило, то зрозуміло, що не треба йти по кабінетах і просити, а можна поступово більшість пунктів вирішувати самим. Для цього не потрібні мільйони. Достатня кількість вогнегасників, вчасна заміна старих і несправних вогнегасників, утримання в порядку евакуаційних виходів, які часто захаращують старим мотлохом, - це господарські речі, які мають вирішувати керівники, не чекаючи перевірки. Від нещасних випадків, пожежі – ніхто не застрахований. Але саме від начебто дрібниць часто залежить масштаб загрози, - наголосив Валерій Веремчук.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.