Версія для друку

Щоб зменшити споживання газу, потрібно запускати потужні програми енергозбереження для населення, - Веремчук

Один із кроків до енергетичної незалежності України – зменшення споживання газу. Зокрема, у побуті. Цього можна досягнути через потужні, мотивуючі програми енергозбереження та енергоефективності для населення.Таке переконання висловив керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук в ефірі програми «Народне толк-шоу» на телеканалі НТА.

«Скорочення споживання газу – це питання національних інтересів України. Щоб більше ніколи не повертатися до «дешевої» газової голки країни-агресора,  щоб більшість енергетичних потреб закривати власними природніми ресурсами. І цього можна досягнути у нормальний цивілізований спосіб. Головне - розробити правильну стратегію і поставити це собі за мету», - заявив депутат.

Зокрема, в ефірі експерти озвучили нинішні цифри споживання газу українцями. Це 35 млрд кубів у рік. Україна ж здатна видобувати щороку близько 20 мільярдів кубометрів газу. Показово, що ще на початку 2000-х років, часів так званого дешевого російського газу, його споживання сягало 70-90 млрд «кубів» у рік. Перед початком війни на сході – понад 60 мільярдів.

«Уже є тенденція до скорочення споживання газу і її треба продовжити. За крайні 5 років ми змогли зменшити показник удвічі. Треба розуміти, що будь-які розмови про зменшення тарифів – це популізм, який не має нічого спільного із реальністю. Й українці потрохи це усвідомлюють: економніше ставляться до використання енергоносіїв. Але цю свідомість населення владі треба підкріплювати і своїми рішеннями. Ми маємо дуже енергозатратний житловий фонд. Тому, перше: на державному і місцевому рівнях мають діяти потужні і доступні для людей програми енергозаощадження. Це встановлення нових вікон, утеплення фасадів. Друге, принаймні у Львові потрібно забрати перепони для людей у переході на індивідуальне опалення, можливість встановлення регуляторів температури на батареях у квартирах. Це ті кроки, які дозволять заощаджувати людям кошти на опаленні, а державі економити власний газ», - переконаний Веремчук.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.