×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Впровадження е-квитка у Львова потрібно вивести «з тіні», - Веремчук

Керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук ініціює відновлення діяльності спеціальної робочої групи із впровадження електронного квитка у Львові. На його переконання, це потрібно, щоб повернути запуск е-квитка у відкриту площину.

Відповідне звернення Веремчук озвучив під час сесії ЛМР 31 жовтня.

«Електронний квиток у громадському транспорті потрібен, щоб ми врешті отримали прозорий обіг грошей, відкриті дані про пасажиропотоки. Втім сам процес його впровадження вже тривало перебуває «у тіні». Навіть депутатам не повідомляють, на якій усе стадії. Інформацію «приватизували» чиновники, які час від часу подають скупі повідомлення через пости у фейсбуці. Загальної ж картини ми не знаємо», - говорить Валерій Веремчук.

Він нагадав, що спочатку у 2014-ому, а пізніше у 2016 році працювали спеціальні робочі групи із впровадження е-квитка, до складу яких входили профільні чиновники, міські депутати і громадські активісти.

«Я працював у робочій групі у 2016 році. І ми мали якісне спілкування із представником Європейського банку реконструкції та розвитку, могли задавати питання, вимагати відповіді. Та тепер, чим на довший термін переноситься запуск е-квитка, тим більше засекреченим стає процес. А говорити є про що. Наприклад, якою буде вартість е-квитка для Львова: скільки доведеться доплачувати з бюджету – чи 500 чи 700 мільйонів – і за пільговиків, і за неефективну мережу, і за прозорі зарплати водіям. І ці питання мають вирішуватися у прозорому робочому процесі», - додав Валерій Веремчук.

Саме тому він наполягає, щоб міський голова відновив діяльність робочої групи за участі фахівців мерії, представників усіх фракцій, експертів. Також закликав призначити перше засідання вже на найближчий робочий тиждень, щоб заслухати інформацію від керівництва «Львівавтодору».

«Усі затверджені графіки появи е-квитка давно порушені, Процес потрібно брати під жорсткий контроль, бо лише затвердження назви е-квитка – це не той результат, який ми мали отримати на сьогоднішній день», - резюмував Веремчук.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.