×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Нове страшне слово осені 2019 – дифтерія

Ще зовсім нещодавно ми усі аналізували наслідки епідемії кору, а тепер рахуємо кількість вакцин необхідних для запобігання нової-старої хвороби. Ще б пак - дифтерія має значно важчий перебіг, аніж кір, і супроводжується більшим відсотком ускладнень: вражаються легені, серце, нирки, центральна нервова системи. Ці ускладнення можуть призводити до інвалідизації та смерті.

Станом на 29 жовтня 2019 року в Україні зареєстровано 20 випадків дифтерії, з них 18 — протягом жовтня. П'ять випадків підтверджено лабораторно: в Луганській, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській та Київській областях.

Інкубаційний період дифтерії становить 2–10 днів.

Захворювання на дифтерію може мати такі прояви:

біль у горлі;

підвищена температура, лихоманка;

набряк слизової оболонки ротоглотки;

наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу;

набряк шиї;

збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.

Ми звернулися до депутата фракції «Об’єднання Самопоміч» у Львівській міській раді, заступника головного лікаря з хірургічної роботи Комунальної 8-ої міської клінічної лікарні Ігора Стояновського.

- Пане Ігоре, чи справді тема дифтерії така актуальна на сьогодні і чи реальна загроза?

- Так, це пов'язано із відсутністю у населення колективного імунітету проти дифтерії. У свій час було багато інформації у ЗМІ про "шкоду" від щеплень і багато людей не вакцинувалися. Це  й привело до ситуації, яка була з кором,  а тепер є загроза дифтерії. Тільки смертність від  дифтерії значно вища! Єдиний спосіб захиститися - вакцинуватися.   Для цього потрібно звернутися до  свого сімейного лікаря. Вакцини є у кожній поліклініці.

- Станом на 1 жовтня 2019 року в Україні щеплено 59,5% дітей віком до одного року та 52,3% дорослих від кількості, що передбачена плановою вакцинацією.

- Згідно з національним Календарем профілактичних щеплень, для вакцинації дітей проти дифтерії, кашлюку, правця на першому році життя можна використовувати вакцини як з ацелюлярним (АаКДП), для ослаблених дітей, так і з цільноклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом. Ці вакцини використовують для щеплення дітей до 6 років 11 місяців 29 днів. У 16 років — анатоксином дифтерійно-правцевим зі зменшеним вмістом антигену (далі — АДП-м).

- А в дорослому віці?

- Першу планову ревакцинацію дорослих за віком та епідпоказаннями, які раніше були щеплені, здійснюють АДП-м у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією через кожні 10 років.

Центр громадського здоров'я України нагадує, що країна забезпечена дозами вакцини від дифтерії в достатній кількості в усіх регіонах.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.