×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Для створення музею на вул. Кривоноса, 1 громада просить передати приміщення церкві

8 жовтня з ініціативи депутата ЛМР Романа Грицевича відбулась пресконференція з нагоди відкриття виставки «Історія нескореної церкви», присвяченої 30-річчю виходу УГКЦ з підпілля.

Розпочинаючи пресконференцію, Роман Грицевич подякував отцю Севастіяну за багаторічну плідну працю на ниві відродження духовності та розповів про діяльність музею Митрополита Андрея Шептицького. Музей створено у лютому 2017 року, засновник музею - Курія Львівської  Архиєпархії УГКЦ та о. др.Севастьян (Степан Дмитрух), директор музею.

Отець Севастіян у свою чергу зазначив, що музей базується на колекціях, зібраних ним впродовж чотирьох десятиліть, за дорученням і благословенням Митрополита Володимира Стернюка. Це найбільша збірка особистих речей Митрополита Андрея, яка налічує понад 600 експонатів.

За словами отця Севастіяна, музей мав би функціонувати в двох будівлях колишнього монастиря  чернечого ордену реформаторів та костелу св. Казимира за адресою вул. Кривоноса, 1.

«Монастир і церква мають статус пам’яток історії та перебувають під охороною ЮНЕСКО. У радянські часи комплекс був експропрійований у церкви і переданий у державну власність. І зараз там розміщується корпус Львівського державного університету внутрішніх справ. Уже багато років ми звертаємось до міської влади з проханням передати нам приміщення за адресою вул. Кривоноса, 1, а для університету знайти інше приміщення».

Відтак, поки справа не зрушила з місця, о. Севастіян повідомив, що звертатиметься з цим проханням під час пленарного засідання до депутатів Львівської міської ради.  

Руслана Бубряк –  завідувачка виставкового відділу ЛМІР зауважила, що через призму життя видатних людей, церковних діячів ми можемо показати нашу локальну історію краю.

«Цей рік оголошено роком вшанування бл.Климентія Шептицького, є багато виставок, буде випущено альманах. Цей рік – 30-ліття виходу з підпілля УГКЦ. Про ці речі знають фахівці, історики, але про них мало знає широкий загал. Ми повинні через музейну призму подати ці речі, щоб люди робили висновки і знали свою історію».

Насамкінець присутні прийняли рішення звернутись до депутатського корпусу  з прохання подати офіційне звернення міської ради до міністра внутрішніх справ А. Авакова з проханням передати на баланс церкви приміщення на вул. Кривоноса, 1 для створення повноцінного музею Митрополита Андрея Шептицького.  

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.