×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Стихійна торгівля існуватиме, поки вся боротьба з нею полягатиме у «ганянні» продавців з місця на місце, - Дідух

Вирішити проблему стихійної торгівлі у Львові можна лише через чіткий структурний підхід, а не точковим «ганянням» продавців із однієї сторони вулиці на іншу.

Таке переконання висловив депутат Львівської міської ради, представник комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Михайло Дідух в ефірі програми «Народне толк-шоу» на телеканалі НТА.

«У всіх сферах результат залежить від трьох складових: чітке завдання, дедлайни виконання, чіткий контроль за дотриманням правил. Це стосується і стихійної торгівлі: облаштування належної кількості місць для продажу за прийнятну для дрібних торгівців ціну, переведення вуличної торгівлі у встановленні місця у чіткі терміни, контроль за процесом. Якщо представник муніципальної варти зʼявляється на ринку раз на місяць, то про контроль не йдеться. Це має бути системна щодення робота, яка привчить до порядку», - переконаний депутат.

Наразі ж, за його словами, продавців лише ганяють містом, натомість не дають їм ані зрозумілих і однакових для всіх правил роботи, ані доступних можливостей для торгівлі товаром у визначених місцях.

«Коли людина приїжджає з села і продає городину з тротуару, то проганяти такого торгівця з одного боку вулиці на іншу – це не боротьба зі стихійною торгівлею, а лише створення ілюзії боротьби. Має бути структурний підхід до вирішення проблеми. Якщо влада обіцяє створити місця для торгівлі, то має дотриматися обіцянки, провести з людьми діалог: до кінця тижня, місяця ще можете продавати так, як є, а далі - лише на новому місці, інакше – покарання», - наголосив Михайло Дідух.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.