×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Ольга Посипанко: «Хочу, щоб Львів належав усім львів'янам»

У листопаді 2018 року ухвалою ЛМР затверджений Порядок надання орендарю згоди орендодавця комунального майна на здійснення невід'ємних поліпшень нежитлових приміщень. Метою прийняття Порядку була реалізація ст. 18 Закону України "Про приватизацію державного та комунального майна“ та можливість викупу орендарем орендованого майна через процедуру здійснення невід'ємних поліпшень - заходів, спрямованих на покращення технічного стану майна (перепланування, капітальний ремонт, реставрація).

Орган місцевого самоврядування встановив Порядок, однак, за час дії ухвали правом на викуп орендованого майна не скористався ще жоден орендар.

До нашої комісії (ред. - постійна комісія з питань комунальної власності) почали звертатись орендарі щодо нерозуміння процедури вже на першому етапі – поданні документів. Далі – проведення обстеження та отримання дозволу, котрий надає Виконавчий комітет.

Орендарі щоразу приходять за консультацією та допомогою "Допоможіть нам. Ми не маємо можливості планувати бізнес з огляду на перспективу отримання майна у власність. Ми несемо безперспективні витрати на утримання в належному стані орендованого майна. Спростіть, внесіть зміни. Ухвала не працює. Ми не можемо скористатися своїм законним правом". Як профільна комісія ми зобов'язані реагувати і не можемо залишити такий стан речей. Так, є можливість приватизації через аукціон, але аукціон по кишені лише фінансово забезпеченим людям, адже на аукціоні діє правило: хто більше, той і отримає.

  • То чому не працює ухвала Львівської міської ради від 29.11.2018 №4271 "Про затвердження Порядку надання орендарю згоди орендодавця комунального майна на здійснення невід'ємних поліпшень нежитлових приміщень"?

Я розмовляю з Ольгою Посипанко, головою постійної комісії з питань комунальної власності, яка стала ініціатором нового проекту Ухвали, прийняття якої дало б можливість значно скоротити процедуру:

 

  • У складності і нерозумінні орендарями процедури. Орендарі мають отримати чіткий і простий механізм приватизації (викупу) орендованого майна. Оскільки приватизація орендованого майна через викуп нежитлових приміщень практично не реалізовується на рівні міста, з метою захисту законних інтересів територіальної громади та суб’єктів господарювання, спрощення процедури отримання заявником згоди на здійснення невід’ємних поліпшень, напрацювали Порядок приватизації комунального майна шляхом викупу. Ми порадилися з нашими юристами і розробили чіткий простий покроково механізм: від етапу подання документів і до самого викупу. Цей проект, згідно законодавства,  оприлюднили на сайті Львівської міської ради, або його тепер могла розглянути громадськість і обговорити. Через місяць, коли розглянемо усі пропозиції, винесемо на розгляд сесії. Колеги-депутати, з якими разом працюємо у комісії, повністю підтримують таку ініціативу.
  • У попередньому документі було 33 пункти суцільного тексту. Людина просто не розуміла – куди рухатись? В одному пункті перестрибували на інший. Ми все структурували, - приєднується до розмови юрист фракції, співавтор проекту ухвали Орест Кравчик.
  • Уточнюю: він заміняє попередню Ухвали чи доповнює?
  • Приймається новий Порядок приватизації комунального майна шляхом викупу. Фактично це нова, ширша ухвала. Попередня лише регламентувала порядок отримання згоди (дозволу) на невід’ємні покращення, а ця охоплює усю процедуру приватизації шляхом викупу. Для орендаря буде дуже чітко видно алгоритм усіх дій. Орендодавець відкриє цей документ і знатиме, що їм потрібно робити. Ми чітко вказуємо почерговість усіх дій орендаря та орендодавця. До кого і з якими саме документами потрібно звертатися?.  А ще – ми виключаємо з процедури участь Виконавчого комітету: достатньо буде дозволу постійної комісії з питань комунальної власності. Сподіваюсь, всі обговорення пройдуть успішно, і на середину жовтня винесемо ухвалу на розгляд ради.
  • Олю, яка мета твоєї ініціативи?
  • Аби передбачене Законом право кожного громадянина – реалізовувалося. Закон повинен бути один для всіх, а не лише для багатих. Місто залучатиме додаткові кошти до бюджету через доходи від продажу майна. А територіальна громада матиме ефективних власників об'єктів комунальної власності та збереження майна. Я хочу, щоб Львів належав усім львів’янам.

    Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.