×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Унікальний для всієї України Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові відкриють вже завтра, у День Державного Прапора України

"До 23 серпня будуть основні  роботи завершені, тому  на 90% пам'ятник буде готовий. Злакові рослини – віскантус, вейник різних сортів будуть посаджені вздовж сходової частини й підпірної стіни", – обіцяв  заступник директора підприємства "Зелений Львів" Андрій Шульський. Слово – дотримане: унікальний для всієї України Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові на вулиці Кривоноса відкриють вже завтра, у День Державного Прапора України.

  • По-перше це один з найкращих прикладів переосмислення території в центрі Львова, коли ділянці, на якій не було жодної активності, надають нової функції - не шкодячи оточенню - в місті з'являється ще одне місце, де можна не лише покладати вінки раз на рік до певного свята, але яке буде постійно наповнене людьми, - ділиться враженнями депутат фракції «Самопоміч» Ігор Корончевський.
  • По-друге, - продовжує розмову помічник депутата Павло Сирватка, - ідея монумента є не "радянською". Часто, показуючи місто іноземним фахівцями, соромно від того, що більшість пам'ятників і монументів, відкритих у часи незалежності, за компоновкою та ідеєю є тоталітарно-радянськими: велика скульптура на значній кількості сходинок і (більш чи менш) помпезна площа для парадів чи покладання вінків навколо. По-третє, автори продумали не лише теперішнє щоденне використання монумента але й зв'язали його з іншими міськими перспективними проектами, поєднавши з монументом майбутній велопішохідний міст над вулицею Кривоноса та станцію канатної дороги. Таким чином після реалізації цих проектів монумент стане лише більш важливим у житті міста.
  • Це не лише пам’ятний знак, а й красиве місце, близько від центру, перед горою Високий Замок, де можна прогулятися, відпочити, подумати, згадати і вшанувати пам’ять тих, які відійшли, але яких ми не можемо забути ніколи» - додає депутатка фракції «Самопоміч» Олена Пасевич.

Нагадаємо, облаштовувати Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні почали у вересні минулого року. Переможцем конкурсу  став авторський колектив, до котрого  входять Андрій Лесюк, Марія Яструбчак та Христина Пундак. Місце для майбутнього меморіалу обирали і узгоджували з родинами героїв. 17 квітня минулого року у сквері «На Валах» заклали пам’ятну капсулу, яка започаткувала будівництва Меморіалу Небесної Сотні.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.