×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Будівництво полігонів та сміттєвих заводів – це також і справа держави, - Веремчук

Місцеві органи самоврядування – основні відповідальні за чистоту на вулицях. Утім такі масштабні проекти як облаштування і рекультивація полігонів, будівництво сучасних сміттєпереробних заводів мають відбуватися при фінансовій підтримці держави.

За словами керівника фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерія Веремчука, сміттєва криза, яку пережив Львів, - прямий наслідок безгосподарності і небажання виконавчої влади діяти на випередження проблеми. Водночас приклад Львова мав би стати поштовхом вирішувати сміттєву проблему і на державному рівні. Адже схожа ситуація може виникнути і в інших містах.

«Ця проблема стосується екологічної безпеки країни. По всій країні розростаються стихійні звалища. Натомість бракує полігонів. Ті, що є, – застарілі і переповнені відходами. Сміттєвих заводів нема. Тому я переконаний, що має бути і державна програма підтримки проектів облаштування, використання і рекультивації регіональних полігонів, будівництва сучасних, екологічно безпечних сміттєпереробних заводів у країні. Інакше Україна потоне у смітті», - наголошує Веремчук.

Він нагадав, що з 1 липня Львів – сам господар своєму сміттю. Повноваження з його вивезення повернулися до мерії. І ніхто не знімає відповідальності з міста і місцевого самоврядування за чистоту на вулицях, але на законодавчому рівні і на рівні державної політики це також має стати одним з пріоритетів.

«Ми з колегами і я особисто зробили все, щоб у Львові було чисто. А вже сьогодні напрацьовуємо механізми вирішення», - додав Валерій Веремчук. 

Нагадаємо, фракція «Народний контроль» у Львівській міській раді одразу після Грибовицької трагедії вимагала оголосити міжнародний інвестиційний конкурс на будівництво сміттєпереробного заводу. Також депутат фракції, голова екокомісії Ірина Оршак стала автором Концепції про обовʼязкове сортування відходів у Львові. З вересня минулого року Веремчук закликав мерію підготувати ретельний план дій поводження зі сміттям з 1 липня, аби «львівʼяни бачили чисті вулиці, а не чули політичні заяви».

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.