Версія для друку

Центр Львова - не місце для квесту: як прогулятися та не отримати «атлантом» по голові, - Веремчук

Керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук закликав виконавчі органи ради негайно почати вирішувати проблему з аварійними пам՚ятками архітектури у центрі Львова. Окрім того, що спадщина руйнується, стара частина міста стає небезпечною для львів՚ян, туристів.

Зокрема, під час сесії ЛМР, він нагадав про випадки, коли на людей обвалювалися куски балконів, фасадів із будинків. Іноді лише диво рятувало від жертв.

Наприклад, 11 червня цього року на пр. Свободи 1/3 обвалився фрагмент консоля-атланта, що тримає балкон. Відвалився разом із елементом металевої конструкції та впав біля місця, де продають каву. Поруч стояла жінка. А у січні з 4-го поверху міської першої поліклініки на вул. Руській, 20 обвалилася частина гіпсової ліпнини. Тоді також хіба дивом ніхто не постраждав. У лютому на вул. Дорошенка, 14 відколовся елемент фасаду, який травмував пішохода. У червні торік на розі вул. Галицької та площі Ринок від обвалу балкону потерпів турист із Баку. «І таких випадків чимало. Вони свідчать про руйнацію наших пам՚яток архітектури. Про невміння влади оберігати спадщину. Наприклад, днями під час демонтажу фонтану «Кульбаба» будівельники зруйнували екскаватором фундаменти храму Св. Хреста. Це як? У мерії так захопилися ідеєю встановити тут сухий фонтан, що забули про елементарні правила. А вони такі: при копанні котловану глибиною більш ніж у три метри у зоні цінного археологічного культурного шару необхідно спочатку провести археологічні дослідження», - наголосив Веремчук.

Він зазначив, що мерія позиціонує Львів як місто, що зберегло свою культуру, запрошує в гості туристів, але не може подбати про спадщину міста, гарантувати безпеку містянам і гостям Львова.

«Чи, може, у міській раді планують організувати у Львові атракцію для туристів: як пройтися центром і не отримати по голові куском від атланта чи балкону», - говорить Веремчук.

Тож депутат закликав сформувати повний перелік архітектурних пам՚яток, які перебувають в аварійному стані, або ж негайної реконструкції потребують їх окремі елементи: балкони, консолі, карнизи чи ліпнина. Також підготувати кошториси робіт виведення з аварійного стану пам՚яток архітектури та їх окремих елементів. 

«А допоки не будуть проведені реконструкційні роботи, всі потенційно небезпечні місця потрібно огородити сигнальною стрічкою для безпеки громадян. Це обов՚язок влади - подбати, щоб Львів зберіг своє унікальне обличчя, щоб його мешканці не ставали жертвами чужої байдужості та бездіяльності. У Львові готові витрачати десятки мільйонів на нові, сучасні проекти. Це важливо. Але ще важливіше – зберегти ті надбання, які вже маємо», - резюмував Валерій Веремчук.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.