×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Маленький сквер – велика боротьба

 Христина Паньків: «Активність небайдужих  мешканців – це найбільша сила»

Заснована 1895 року і названа на честь вірмено-католицького архієпископа Ісака Миколая Ісаковича – нинішня  вулиця Горбачевського – ще кілька разів за свою історію змінювала назву: під час німецької окупації «Руненґассе», а в радянський -  «Крилова».  Сучасну назву на честь українського хіміка носить від 1993 року. Щоправда львів’яни найчастіше кажуть: це та вулиця, що біля «Медика» від Сахарова вверх до  церква святого Климентія йде). І дійсно,  колишній костел і монастир кармеліток босих – прикраса і вулиці, і усього мікрорайону. Та не про усю Горбачевського піде зараз мова, а про активність мешканців 18 і 19 будинків, в яких теж цікава історія.

№ 18 - колишній «I дім техніків» (гуртожиток Політехніки), збудований 1895 року фірмою Івана Левинського. Ділянку під будівництво подарували професори Юліан Захаревич та Іван Левинський. Тепер тут знаходиться Інститут бізнесу та перспективних технологій НУ ЛП.

№ 19 - колишній житловий будинок подружжя Юрашів. Споруджений у 1929–1930 роках будівельною фірмою Карля Ольґерда Юраша та Альфреда Захаревича. Поруч з ними -багатоквартирний будинок 22.

З минулим – все зрозуміло. Що ж з теперішнім ? А ситуація наступна: земельна ділянка 0,38 га в історичній частині міста належить НАН України. На ділянці, що завжди виконувала рекреаційну функцію - представникам Академії наук чомусь прийшла думка будувати комерційне житло.  Мешканці сусідніх будинків побачили, як зрубують дерева міні-«сквера», і одразу звернулися до міськради з проханням вирішити питання.

Ось що розповідає один з мешканців вулиці Горбачевського – пан Віталій Надашкевич:

Саме та територія в історичний частині, де, так званий, «інвестор» Академії наук замість затишного скверу хоче набудувати багатоповерхового житла. Маю сумнів, що то житло для науковців. На мій лист-прохання до Академії наук зупинити будь-які роботи на цій ділянці - поки тривають перемовини - отримав відповідь, в якій мене переконували, що все відбувається законно. Я з іншими мешканцями пропонував зробити на ділянці Горбачевського, 19,  - коштом міста - громадський простір, а натомість надати альтернативну ділянку для будівництва (сподіваюсь за задумом Академії наук - все-таки для науковців). Академія наук вважає мою вище озвучену позицію «дивною». І вимагає зняти будь-які перешкоди для того,  щоб забудувати сквер. І що мовляв є всі необхідні документи. Хочу звернути увагу, що дерева у сквері були зрубані так званим «інвестором» Академії наук без жодного дозволу.

Нема чого перетворювати місто-сад на кам'яні джунглі! – підтримали спільну ідею активісти і мешканці Горбачевського і минулого тижня  в понищеному сквері посадили молоді деревця - кожне присвячене відомому науковцеві.

Це своєрідний дарунок НАН України, яка,  на жаль більше уподібнюється до ріелторської контори, ніж до наукової установи національного значення! Хай ці деревця зростають, квітнуть і зеленію та радують львів'ян. Бо так має бути! Сьогодні посадили дерева - завтра посадимо бариг, що нищать Львів і країну! – додає пан Віталій Надашкевич.

25 квітня питання про можливу забудову зеленої зони на Горбачевського було включено до порядку денного пленарного засідання.

Там буде сквер! –  повідомив Андрій Москаленко, заступник міського голови з розвитку.  - Сьогодні на сесії мої колеги обговорювали проблему і питання щодо зміни зонінгу, аби на цій ділянці облаштувати громадський простір. Позиція Львівської міської ради наступна : на цій території має бути рекреаційна функція (громадський простір, сквер або парк). Цю позицію підтримують і мешканці сусідніх історичних будівель.

Одна з ініціаторів внесення цього додаткового питання до прядку денного,  депутат ЛМР фракції «Об’єднання «Самопоміч» Христина Паньків резюмує:

Тепер ми будемо уважно слідкувати за подальшим розвитком подій. Вже 6 травня відбудеться громадське слухання щодо недопущення будівництва багатоквартирного житлового будинку з офісними приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Горбачевського, 19, передачу земельної ділянки на баланс міста та відновлення функціонування дошкільного навчального закладу.

Додам, місце проведення: конференц-зал Національного лісотехнічного університету України (м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 105). Реєстрація учасників: 17.30−18.00. Початок заходу о 18.00.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради