×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Ендопротези: закон є, грошей – немає

Депутат ЛМР від Галицької Партії Ігор Дякович сьогодні ініціював звернення ЛМР до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. У ньому просить, аби в Україні нарешті навели порядок із компенсацією на ендопротези. Спеціальні протези коштують у середньому 200 тисяч гривень і коли звичайні українці стикаються із проблемами кінцівок, самотужки назбирати цю суму практично не можливо.

«Точна кількість людей, які потребують цієї допомоги, – невідома. Бо у Львові, як і в інших містах України, немає такої бази. Відтак, багатші збирають гроші самотужки, а бідніші у страшних муках залишаються сам-на-сам зі своєю хворобою у ліжку», - пояснює Ігор Дякович.

Разом з тим, до депутатів міської ради на особистих прийомах масово звертаються громадяни, які потребують ендопротезування. Однак, у зв’язку з високою вартістю, люди не спроможні оплатити ендопротези. Через це особи з інвалідністю змушені відмовлятися від операції. Через нестерпний біль, проблеми з опорно-руховим апаратом, обмежене пересування та, як наслідок, відсутність соціалізації, якість їхнього життя значно погіршується. Хоча, відповідно до Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю», реабілітаційний процес, окрім іншого, включає ендопротезування. Але механізму компенсації за це досі – немає.

Депутат запропонував Уряду України внести зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321, а саме включити в перелік технічних та інших засобів реабілітації, якими забезпечуються особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення, ендопротези всіх видів. А також розробити дієвий механізм для компенсації вартості ендопротезу. І нагадуємо, що Конституція України гарантує кожному право на охорону здоров'я та медичну допомогу.

Саме Ігор Дякович кілька років тому через суд домігся того, що люди, які втратили кінцівки, можуть отримати групу інвалідності пожиттєво, а не «перескладати» документи у МСЕКах щороку. Також нещодавно Ігорю вдалося привернути увагу Укрзалізниці, щоб люди з інвалідністю могли купувати пільгові квитки на потяг онлайн.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.