×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Хто заплатить за лічильник?

Депутат ЛМР від фракції Української Галицької Партії Тарас Чолій звернувся із запитом до голови правління ПАТ «Львівгаз». Цікавиться, скільки підприємство  встановило безкоштовних газових лічильників для населення у Львові?

Адже Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» передбачає, облгази як монополісти ринку зобов'язані за власний рахунок встановити споживачам газові лічильники, оскільки вартість такої послуги вже закладена у тарифі на блакитне паливо. Так пише в законі, це ще раз додатково підтвердив Верховний суд України від 7 листопада 2018 року.  «Але по факту маємо ситуацію, коли облгази відмовляються виконувати свої обов’язки. І все частіше виникає  ситуація, коли пенсіонер із пенсією у 1.5 тисячі гривень повинен за свої кошти встановити лічильника, вартість якого  - як три його пенсії – понад 4 тисяч гривень. Так бути немає», - каже голова фракції УГП Тарас Чолій.  Споживачі не зобов'язані знаходити джерела фінансування зазначених приладів обліку і робіт щодо їхнього встановлення.

Відтак, депутат цікавиться, яку кількість лічильників передбачено на встановлення ПАТ «Львівгаз» у цьому році? Якими нормативними документами встановлено порядок компенсації витрат за самостійне встановлення індивідуальних приладів обліку газу. Депутат переконаний, ця інформація має бути відкритою та доступною для всіх українців, адже мова йде про їхні права та гроші.      

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.