×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Люди з інвалідністю можуть купувати пільгові квитки в Інтернеті. Раніше це можна було зробити лише у касах на вокзалі

Вже від сьогодні люди з інвалідністю зможуть придбати пільгові квитки онлайн. Під час оформлення через Інтернет інформація про посвідчення, яке дає право на пільговий проїзд, перевіряється в режимі реального часу.

Поки що цей сервіс працює у тестовому варіанті на сайті booking.uz.gov.ua. Проте вже незабаром буде доступний і в мобільному додатку.

Проти такої дискримінації впродовж кількох місяців боровся депутат ЛМР від Української Галицької Партії Ігор Дякович, який також є людиною з особливими потребами.

“Я звертався до Укрзалізниці, Міністерства транспорту та Міністерства соціальної політики України. А кілька тижнів тому у Львові ми наочно показали, як важко людині на інвалідному візку добратися з дому до вокзалу, щоб скористатися законною пільгою. І от нарешті здоровий глузд поборов бюрократію. Це величезна перемога! Це ще один крок назустріч людям”, – зазначає депутат Львівської міської ради від Української Галицької Партії Ігор Дякович.

Нагадаємо, люди на візках чи з протезами, яким важко пересуватися, змушені були добиратися до вокзалу самотужки й часто їхати через усе місто, аби купити проїзний документ з гарантованою державою знижкою. Функції придбання пільгового квитка для осіб з інвалідністю на сайті Укрзалізниці просто не було.

У грудні активісти Української Галицької Партії організували експеримент, щоб з’ясувати, чи легко людині з інвалідністю придбати звичайний залізний квиток. Таким чином намагались привернути увагу суспільства та Укрзалізниці до цієї теми.

Додамо, УГП має ще багато ініціатив щодо покращення якості надання послуги особам з інвалідністю на залізниці.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.