×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Ігор Телішевський: Збільшення закупівельних порогів розширює поле для зловживань

Фракція "Українського об'єднання патріотів - УКРОП" у Львівській міській раді не голосуватиме за пропозицію щодо збільшення порогів проведення закупівель на роботи в Prozorro з 500 тис. грн до 1 млн грн.

"Депутати Львівської міської ради Андрій Карбовник (ВО "Свобода") та Остап Доскіч (БПП) ініціюють скасувати рішення виконкому Львівської міської ради від 13.01.2016 №13 «Про здійснення електронних закупівель у м. Львові». Замість нього вони пропонують затвердити власну редакцію цього документу, яка, на думку УКРОПу, містить неприпустимі положення", - зазначає голова фракції УКРОП у ЛМР Ігор Телішевський.

Зокрема, йдеться про те, щоб удвічі збільшити пороги проведення закупівель на роботи в Prozorro: з 500 тис. грн до 1 млн грн. Тобто, пропонується надати можливість закупівельникам не проводити торги, а заключати прямі угоди з підрядниками на закупівлі робіт вартістю до 1 мільйона гривень.

Депутати фракції УКРОП вважають, що це може призвести до зайвих витрат з міського бюджету, а тому дану пропозицію не підтримують.

«Такий крок веде до непрозорості витрат і розширює поле для зловживань, - упевнений Ігор Телішевський, голова фракції УКРОП у ЛМР. – У той час, коли в Україні готується новий законопроект про обов’язкове проведення конкурсних торгів вже починаючи від 50 тис. грн., виглядає абсолютно недоречно і дивно збільшувати поріг проведення закупівель аж до 1 млн. грн. Є великий ризик, що у разі прийняття рішення деякі компанії від зацікавлених осіб не конкуруватимуть з іншими учасниками, адже матимуть змогу напряму отримувати великі бюджетні замовлення. Ми не проголосуємо за таку ініціативу».

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.