×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

За чотири роки чиновники витратили на транспорт 1,5 млрд грн і більшість затрат штучно створені, – Веремчук

За підрахунками  керівника фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерія Веремчука, за чотири роки із бюджету розвитку Львова на транспортну сферу було потрачено 1,5 млрд гривень.

Таку цифру він озвучив під час дискусії у «Твоє місто», наголосивши, що більшість затрат є штучно створеними виконавчою владою.

«Закупівля транспорту, дотації за чотири роки вартували Львову 1,5 мільярди гривень. Це величезна сума. Це більше ніж бюджет розвитку 2019 року, який після виплат кредитних зобов’язань становить 1,2 мільярди. І я вважаю, що виконавча влада сама штучно створила багато зайвих транспортних затрат, кредитів, які тепер маємо разом вирішувати», – зазначив депутат.

На його переконання, оптимізувати затратну частину можна в кілька способів.

«Співвідношення вартості одного нового трамваю і вживаних – один до тридцяти. Наскільки я знаю з відгуків, претензій у львів’ян до вже придбаних «берлінців» немає. Також треба оптимізувати роботу самих підприємств. Бо дивно, коли комунальний АТП-1, якому купуємо автобуси з грошей бюджету, працює по тому самому тарифу, що й приватники, який купує техніку власним коштом. Якби були прозорі і зрозумілі правила гри для приватних перевізників, ми могли би економити сотні мільйонів гривень. Місто має дозволити приватникам нормально працювати на ринку, а не остаточно виштовхувати їх геть», – каже Веремчук.

Водночас, дивує, що, отримуючи величезні суми на нові автобуси, АТП-1 неспроможне вирішити найелементарніші завдання, які не потребують великих грошей, а лише сумлінного ставлення до своїх обов’язків.

«Приклад. Пустили два великі автобуси в Брюховичі. Але мешканці й досі не знають графіку їх руху. Це так складно? Підготувати графік руху і встановити його на зупинках не потребує  мільйонів гривень. І таких дрібних речей, які комунальний перевізник ігнорує, багато», –звернув увагу Валерій Веремчук.