×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Ірина Оршак прозвітувала про роботу депутата у 2018 році

Депутат фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді, голова депутатської комісії екології та природокористування Ірина Оршак провела звіт-зустріч про роботу у 2018 році для мешканців округу №61 у Шевченківському районі.

«Цьогоріч я продовжила роботу щодо покращення місцевої інфраструктури та благоустрою. Ремонт доріг, тротуарів, дворів, встановлення вуличного освітлення, – від цього залежить комфорт і безпека мешканців. І з року в рік поступово охоплюємо роботами вулицю за вулицею. Вже багато вдалося реалізувати, але і заплановано не менше. Адже десятиліттями на такі мікрорайони як Кам’янка, Рясне, іншу частину мого 61-ого округу не зверталося уваги, тут практично не проводилися ремонти», – розповідає Ірина Оршак.

У результаті запитів депутата, робочих нарад із керівництвом Шевченківської РА,  у 2018 році відремонтовано дороги і тротуари за адресами: вул. Світла,6 – Резедова, вул. Єрошенка, вул. Шевченка, 358. Також відбувся ремонт заїздів, встановлено дорожні знаки на вулицях Розлогій і Лучкая. На вул. Шевченка провели підняття горловин люків. Ще освітлено вулиці Світлу, Біберовича, 17, Ожинову та пішохідний перехід біля статуї Матері Божої.

До речі, саме за ініціативи Ірини Оршак у 2018 році у мапі міста стало на одну вулицю більше. Ще донедавна безіменна вулиця на Кам'янці, що сполучає Шевченка та Брюховицьку, отримала офіційну назву «Калинова». Також Ірина Оршак вже озвучила на сесії ЛМР депутатський запит щодо необхідності у бюджеті розвитку на наступний рік передбачити кошти на ремонт дорожнього покриття на вул. Калиновій.

У 2018 році встановлено два нові дитячі майданчики – на вул. Шевченка, 334 і на вул. Шевченка, 358/360.

«Водночас разом із колегами, що також представляють Рясне і Рясне-2, Михайлом Дідухом і Віталієм Свінціцьким, керівником нашої фракції Валерієм Веремчуком працюємо над реалізацією і вирішенням стратегічно важливих питань для району. Нагадаю, у лютому запрацювала медіатека на Рясному – перший центр в мікрорайоні для дозвілля дітей. На кожній сесії піднімаємо проблему поганого транспортного сполучення з Рясного. І є перші результати – з’явилися великі автобуси на маршруті №6а, запустили так званий експериментальний маршрут «Рясне-2 – пл. Кропивницького». Триває процес каналізування в мікрорайоні. Зокрема, на моєму контролі прокладання водопровідно-каналізаційної мережі на вулицях Винниця і Холодна», – говорить Ірина Оршак.

Окрім роботи на окрузі, Ірина велику частину свого часу віддає діяльності голови екологічної комісії ЛМР. Саме за її пропозиціями у Львові запускають важливі екопроекти.

Так, у 2018 році вперше відбувся міський конкурс на благоустрій джерел Львова. Переможцем став проект із відновлення джерела «Спартак». Його відкрили саме до Дня Незалежності. Також уже є готовий проект і проведено тендер на благоустрій скверу «Кам’янка», який отримав офіційний статут за запитом Ірини Оршак. У сквері планують вирізати сухі дерева, прокласти тротуари і доріжки, встановити лавочки, дитячий і спортивний майданчики, гірки і гойдалки, багатофункціональний спортивний майданчик для занять воркаутом, баскетболом, настільним тенісом тощо.

 «Серед моїх пріоритетів – домогтися, аби у Львові сповна запрацювало роздільне сортування сміття. Нагадаю, що ще півтора року тому було ухвалено концепцію мого авторства про обов’язкове сортування відходів у Львові. Для початку – на органіку та суху фракцію. На жаль, донедавна ми не бачили жодних кроків від виконавчої влади на шляху до реалізації цієї концепції. І от лише наприкінці року після нових запитів і постійних нагадувань маємо певний прорив», – каже Оршак.  

Так, у вересні під час сесії ЛМР Ірина закликала впровадити альтернативні спалюванню варіанти утилізації опалого листя та трави. Результат – у Львові стартує пілотний проект із компостування рослинних і харчових відходів. У визначеному мікрорайоні встановлять спеціальні контейнери для роздільного збору харчових і садових відходів. Далі їх відвозитимуть на станцію компостування, яка має запрацювати в першій половині 2019 року. До речі, один контейнер для компостування зелених відходів вже є на вул. Жовківській, 18. За цією ж адресою розміщено пункт збору великогабаритного сміття. Ще один має з’явитися на вул. Лева.

Також вона активно підтримує кампанії зі зменшення використання львів’янами поліетиленових пакетів. Закликає використовувати екоупакування – з паперу, льону, джґуту, пакети зі швидким терміном розкладання.

«Я дуже хочу, щоб Львів, як сучасне європейське місто, жив в екостилі. І щоб це сталося, потрібно аби зусилля об’єднали і депутати, і виконавча влада, і мешканці. Бо йдеться про стан довколишнього середовища, наше здоров’я. Тож ініціюю запуск у Львові широкої інформаційної кампанії щодо необхідності сортувати відходи, переходити на альтернативне упакування, адже переконана: якщо щодня постійно наголошувати на важливості цих речей, рано чи пізно це стане частиною нашої свідомості. І роботу у цьому напрямку обов’язково  продовжу і в 2019 році», – додала Ірина Оршак.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.