×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Веремчук вимагає на наступній сесії ЛМР розглянути питання «польських левів» на Личакові

За ініціативи керівника фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерія Веремчука на наступному засіданні ЛМР може розглядатися питання «польських левів», яких, за словами депутата, ще три роки тому незаконно встановили на Личаківському цвинтарі.

Зокрема, міські депутати, які вчора підтримали відповідне протокольне доручення, озвучене Веремчуком, хочуть нарешті почути позицію міського голови Львова щодо скандальної ситуації. Також отримати пояснення від профільних чиновників: яким чином леви з’явилися на меморіалі польських воїнів на Личакові і чому скульптури досі не демонтовані і не перенесені у належне місце для зберігання. 

Валерій Веремчук нагадав, що встановлення скульптур левів суперечить ухвалі ЛМР від 13 червня 2005 року, яка регулює впорядкування польських поховань 1918-1919 рр. на Личаківському цвинтарі. У ній окремим пунктом прописано «вважати неприпустимим встановлення скульптур, архітектурних елементів та мілітарних символів, які не обумовлені ухвалами Львівської міської ради». Окремої ж ухвали, яка дозволяла б встановлення «польських левів» депутати не голосували.

«На ситуацію з левами уже відреагувала навіть Львівська обласна рада, яка проголосувала заяву з вимогою негайно демонтувати скульптури та провести розслідування щодо їх встановлення. Натомість мерія наче самоусунулася від проблеми, до якої має прямий стосунок. Маємо порушення міської ухвали, порушення документів між Україною і Польщею. Результат – провокативне пошкодження скульптур і конфлікт між країнами. Схожі провокації можливі і в подальшому. Тож важливо, аби сьогодні мерія якнайшвидше вирішила це питання, а контроль за ситуацією має взяти на себе особисто міський голова», – коментує Валерій Веремчук.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.