×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Фракція ВО «Свобода» у Львівській міськраді вимагає негайного скасування рішення Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення

Свободівці у Львівській міській раді зареєстрували проект звернення ради до Президента України щодо негайного скасування рішення Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення.  Про це 25 жовтня 2018 року повідомив  голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міськраді Маркіян Лопачак.

Подаємо проект звернення повністю :

«За рішенням Уряду від 19 жовтня 2018 року, яке було ухвалено на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України,  з 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення складатиме 8550 грн за тисячу кубометрів, що становить на 23,5%  більше від вартості поточної ціни на газ.

Вказане рішення Кабінету Міністрів України автоматично призведе до подорожчання продуктів харчування та життя українців в цілому. 

Традиційно Голова Уряду аргументував такі дії виконанням вимог МВФ для виділення чергового кредитного траншу. Крім того, було наголошено, що раніше Урядом під це зобов’язання, були взяті багатомільярдні кредити, які збільшили загальний обсяг державного боргу майже на 50 млрд дол. І наразі настає період виплати значної частини цього боргу. Аби зробити це, Україні потрібно знайти прийнятні фінансові інструменти. Співпраця з МВФ – один з таких інструментів. Але активізувати її можна лише при умові виконання зобов’язання щодо ціни на газ для населення.

Уряд фактично черговий раз замість вчинення дій щодо розвитку економіки та підтримки бізнесу в країні та подолання корупції вчергове намагається залізти в кишеню звичайних громадян та саме за їх рахунок вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів.

Насправді ж МВФ вимагає лише збалансувати економіку, привести до оптимальних показників дефіцит державного бюджету та боргових зобов’язань.

Ми, депутати Львівської міської   ради, вважаємо рішення Уряду від 19 жовтня про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів та порушенням їх конституційних прав на достойний рівень життя. Більше того, переконані, що боргова політика уряду є неефективною і такою, яка шкодить національним інтересам і вітчизняній економіці. Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичну.

У Верховній Раді України зареєстровані законопроекти, які є частиною Антиолігархічного пакету докорінних перетворень, запропоновані депутатами –націоналістами, в яких передбачені дієві механізми, що забезпечать можливість  збалансованості бюджету не за рахунок громадян України, а за допомогою олігархів.

«Укргазвидобування» та приватні компанії видобувають з українських надр понад 20 млрд кубометрів газу. У той же час населення України споживає 17 млрд кубометрів. Україна має чудові перспективи нарощувати видобуток власного газу видобуваючи не тільки поверхневий газ, а й горизонтальний та газ на великих глибинах, який залишається недоторканим.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.