×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Сміттєвий завод: на Знесінні чи у Грибовичах?

Баталії навколо сміттєпереробного заводу у Львові точаться вже кілька років.

У 2016 році львів’яни подали, а відповідні департаменти і комісії ЛМР розглянули електронну петицію «Будівництво сміттєпереробного заводу у с. Грибовичі Львівської області». У відповідь Департамент житлового господарства та інфраструктури спільно з інженерною комісією повідомили, що раціональним місцем розміщення нового полігону та сміттєпереробного заводу є ділянка у с. Грибовичі, де зараз - гудронові озера. В той час продумували нейтралізацію та переміщення гудронів, а на їхньому місці планували розмістити завод.

Чому цей варіант території для будівництва сміттєпереробного комплексу відкинули? Не зрозуміло.

Натомість, у мерії вирішили відвести земельну ділянку під завод на вулиці Пластовій, 13. Під час громадських слухань більшість присутніх мешканців (325 зі 352 учасників) проголосували проти такого рішення. Але у Ратуші далі активно готують територію під сміттєпереробний завод.

У жителів відразу кількох мікрорайонів Львова довіра до влади міста остаточно вичерпалася. Вони проти будь-яких рішень щодо будівництва сміттєпереробного комплексу. Чому? Загалом львів’яни, як і депутати УГП, не проти сміттєпереробного заводу. АЛЕ… міська влада вже котрий рік просто протискає рішення, без якісної комунікації з людьми, без чіткого пояснення технології, за якою працюватиме завод, порушуючи дозвільні процедури.

Депутати Української Галицької Партії на боці громади. Тому минулого тижня, 4 жовтня, фракція УГП провела виїзне засідання на території полігону у с. Грибовичі. Там, на межі Грибовицького сміттєзвалища, депутати оглянули незагосподарьовану земельну ділянку. Вона віддалена від житлових будинків і має облаштований доїзд. Цю територію повноцінно можна розглядати, як альтернативне місце для будівництва сміттєпереробного комплексу. Депутати підготували власні пропозиції і вимагають створити робочу групу для дослідження пропонованих земельних ділянок щодо можливостей побудови там заводу та визначення статусу і приналежності цієї землі.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.