×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Інститут стратегії культури сформував Наглядову раду

Інститут стратегії культури сформував Наглядову раду - постійно діючий орган інституції, який допомагатиме нам не збитись з дороги. Надаватиме експертні консультації та поради, буде забезпечувати прозорість та правомірність діяльності Інституту, разом з нами аналізувати, давати оцінку нашій роботі, планувати подальший розвиток.

До складу ради увійшли:

 1. Роберт Палмер – незалежний консультант, який працює на міжнародному рівні з різноманітними культурними проектами у сферах культурної політики та стратегії, організаційного розвитку, фестивалів та подій, креативної економіки та питань, пов'язаних з культурними правами та культурним розвитком міст. Маючи понад 30-річний досвід роботи в культурі, Роберт Палмер працював директором з питань культури, культурної та національної спадщини Ради Європи (2006-2013), директором з питань культури в місті Глазго, а також експертом у кількох містах та регіонах з питань культурного розвитку та регенерації, культурного туризму, фестивалів та політик в галузі мистецтва; очолював Європейські столиці культури (Брюсель та Глазго), консультував численні міста у процесі здобуття статусу Європейської столиці культури, зокрема Леуварден (Нідерланди, 2018), Пловдив (Болгарія, 2019), Матеру (Італія, 2019), Голвей (Ірландія, 2020). Консультує ЮНЕСКО, Європейську Комісію та багато інших європейських культурних інститутів та культурних мереж з питань культури, викладає курси з культурної політики та культурного планування в Університеті Британської Колумбії (Канада).
 2. Роберт Пясковський – польський філолог, соціолог, музикант, менеджер культури та культурних заходів, програмний директор Краківського бюро фестивалів. Координує розробку ключових тематичних платформ Бюро - літератури, музики, кіно та аудіовізуальної індустрії, а також програми місцевих заходів у галузі культури. Також координує роботу Краківської кінокомісії та співпрацю міста з кінокомпаніями, а також кінофестивалі, такі як Netia Off Plus Camera та Krakow Film Music Festival. Був відповідальним за процес здобуття титулу Міста літератури ЮНЕСКО в Кракові. Керує виконанням Міської програми літератури ЮНЕСКО та організацією літературних фестивалів у Кракові: Фестивалю Мілоша та Фестивалю Конрада. Був співавтором концепції будівництва Центру літератури та мови "Планета ЛЕМ" - однієї з провідних інвестицій Кракова, приуроченої до 100-річчя з дня народження Станіслава Лема.
  У рамках своєї програмної діяльності в Краківському бюро фестивалів Роберт Пясковський відповідає за інтеграцію та комунікацію з місцевими та неурядовими культурними ініціативами. Окрім того, він викладав міські політики та стратегії розвитку культурного сектора в Ягеллонському університеті та Університеті WSB в Гдині.
 3. Кшиштоф Май – з 2012 року очолює бюро, яке керує програмою Європейської столиці культури Вроцлава 2016 року. Упродовж шести років був менеджером фестивалю “Джаз над Одрою”, був ініціатором та співзасновником фестивалю Capital of Rock. Багато років очолював культурний відділ Студентського парламенту Польщі, працював речником мера Любліна та заступником з соціальних питань.
 4. Островська-Люта Олеся – народилася 5 серпня 1978 року м. Львів. У 1994 році вступила до Національного університету «Києво-Могилянська
  академія», де у 2000 здобула ступінь магістра культурології. З 1998 до 1999 року працювала офіс-менеджером Міжнародного фонду «Відродження». У 1999 - 2007 рр. була помічником директора Благодійного фонду «Центр сучасного мистецтва». У 2007-2008 рр. працювала на посаді менеджера ТОВ «Піллар ПР». З 2008 по 2014 рік була керівником проектів та програм Благодійного фонду «Розвиток України». Упродовж 2014 року працювала Першим заступником Міністра культури України. З січня по липень 2016 працювала на посаді заступника директора ПП «Аналітичний центр «Про.Мова». З липня 2016 року є генеральним директором ДП НКММК «Мистецький арсенал».
 5. Оксана Форостина – видавець, директорка і співзасновниця видавництва Yakaboo Publishing (з 2016 р.) З 2013 до 2015 року була відповідальною редакторкою часопису «Критика» та проекту «Критичні рішення». 2015 року працювала як незалежний видавець під імпринтом ТАО. 2016 року також переклала з англійської мови популярну історію єврейського та українського народів на українських землях авторства Павла-Роберта Маґочія та Йоханана Петровського-Штерна «Євреї та українці. Тисячоліття співіснування» (вид-во Валерія Падяка, 2016). 2014 року увійшла у перелік інноваторів Центральної та Східної Європи New Europe 100 — спільного проекту польського часопису Res Publica Nowa, Visegrad Fund, компанії Google та газети Financial Times. 2017 року увійшла у рейтинг "Топ-100 Людей культури України" журналу "Новое время". Входила в редакційну раду Eurozine (журналу та європейської мережі часописів, Відень) у 2016-2018 рр., учасниця Несторівської групи. Як консультант працювала у проектах брендингу та розробки комунікаційних стратегій в експертній компанії pro.mova (2007-2011), входила у раду директорів. Як журналістка працювала в українській пресі, репортеркою радіо «Голос Америки», публікувалася в українському Esquire, виданнях Eurozine, Visegrad Insight, The Interpreter, Transit, Res Publica Nowa, BusinessWeek, Transitions Online, Dwutygodnik, Gazeta Wyborcza. Одна з авторів збірки European Council on Foreign Relations «What Does Ukraine Think» за редакцією Ендрю Вілсона (London, 2015). Авторка телевізійного проекту на телеканалі «UA: Перший» (2015), кураторка спеціального українського числа часопису Czas Kultury (Познань, 2015). Входила у міжнародне журі 15-ої бієнале медіа арту у Вроцлаві WRO (травень 2013). Локальний організатор конференцій «Мислити з Україною» (разом із істориком Тимоті Снайдером і журналом The New Republic, Київ, травень 2014) та «Партнерство вільного слова» (Київ, жовтень 2013). З 1998 по 2002 була прес-секретарем мистецького об'єднання «Дзиґа» (Львів). Закінчила Львівський національний університет ім. І.Франка за спеціальністю "Міжнародна журналістика" (2000). Авторка роману Duty Free (Кальварія, 2012).
 6. Софія Дяк – директорка Центру міської історії центрально-східної Європи у Львові (Україна), дослідницької інституції, яка втілює також проекти публічної та цифрової історії. Перш ніж заступити
  на посаду директорки Центру у 2010 р., брала участь у реалізації дослідницьких проектів, виставок, семінарів, літніх шкіл на тему Центру міської історії та спадщини. Др. Дяк захистила дисертацію
  “(Пере)осмислені міські ландшафти: Львів і Вроцлав після 1944-45 р.р.” в Інституті філософії і соціології Польської Академії Наук у Варшаві. Має магістерський ступінь з історії Центрально-Європейського університету у Будапешті та ступінь бакалавра історії історичного факультету
  Львівського університету. Була стипендіатом у Центрі вивчення Голокосту і геноциду в Амстердамі, Інституту наук про людину у Відні, Інституту гуманітарних наук в Колумбійського університету, а також
  Українського наукового інституту Гарвардського університету. Коло наукових інтересів включає повоєнну історію міст покордоння, спадщину і містопланування у соціалістичних містах та їх спадки.
  Ще один напрямок її роботи – це публічна історія. Кураторка виставкових проектів, у тому числі нещодавньої виставки “(не)означені” Нікіти Кадана. Брала участь у реалізації проекту публічного меморіалу «Простір Синагог» у Львові.
 7. Борис Захаров – голова управи Гуманітарної студії "Хвиля", автор програми "Людина і право" і телеведучий на Еспресо TV. Понад 20 років працював у сфері прав людини у Харківській правозахисній групі, Українській Гельсінській спілці з прав людини. Є організатором джазових фестивалів, зокрема, Jazz Bez у Харкові, автор проекту "Мистецтво толерантності", що діє з 2007 року. Один з координаторів Харківського Євромайдану під час Революції Гідності. Автор книги "Нарис історії дисидентського руху в Україні" і статей в галузі прав людини, історії та культури.
 8. Віра Балдинюк – українська письменниця, літературознавець, критик та арт-критик. Головна редакторка журналу Korydor. Дописувала до численних часописів, зокрема «Коментарі», «Дзеркало тижня» , «Слово і Час», «Лівий берег», «Шо». лауреат літературного конкурсу видавництва «Смолоскип». 2004 року в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка захистила кандидатську дисертацію «Наративні моделі сучасної української історичної прози (за творчістю Павла Загребельного і Валерія Шевчука)» під керівництвом Тамари Гундорової. Працює науковим співробітником в Інституті літератури. 2009 року проходила навчання і стажування в Центрально-Європейському університеті.
 9. Олександр Кобзарєв – керівник комунальної установи Львова "Інститут міста". HR-директор, компанія «Ваш Сад» (Одеса). Директор, бізнес-консультант, ПП «Pucelik Consulting Group» (Одеса). Заступник директора з наукової роботи, експерт-оцінювач, ПП «Аналітик» (Одеса). Співпрацює з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GІZ в проекті «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова». Місцевий координатор у Львові проекту «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ) та проекту «Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України» (РЕОП), які реалізовувалися Федерацією канадських муніципалітетів за фінансування CIDA.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.