×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Наймолодші школярі міста отримують світловідбиваючі жилети

Помітний – значить у безпеці! Активісти кампанії «Львів – безпечне місто» подбали, аби наймолодші школярі міста отримали світловідбиваючі жилети. Так дітки змалку привчатимуться до необхідних заходів безпеки на дорозі.

18 вересня у початковій школі «Джерельце» Львівської міської ради провели відкритий тренінг для школярів про безпеку на дорозі, під час якого активісти кампанії «Львів - безпечне місто» роздали діткам світловідбиваючі жилети.

«Маємо тепер такі жилети, і дуже дякуємо міській владі, що вона дбає про безпеку дітей. Адже під вікнами школи є ділянка дороги із дуже жвавим рухом. Бо, скажемо, направду діти після літа трішки не уважні. А у вересні якраз згадують усі правила дорожнього руху», - розповідає Світлана Мазур, директор початкової школи «Джерельце» Львівської міської ради.

Дітей потрібно одягати у яскраві кольори - тоді їх добре видно в будь-яку пору доби та за будь-яких погодних умов на відстані до 100 метрів. Досі в Україні практика розповсюдження жилетів не надто поширена, але в Європі це – звичайна річ. У багатьох європейських країнах носіння світловідбивальних жилетів дорослими у несприятливі погодні умови — це обов’язкова умова, яка прописана у правилах дорожнього руху.

Світловідбиваючі жилети необхідні школярам, коли вони йдуть на шкільні заходи поза межами школи. Одягаючи малюків у такі яскраві жилети, дітки стають добре помітними для водіїв, інших учасників дорожнього руху та тих, хто їх супроводжує. Це особливо важливо при пересуванні вздовж доріг, або при переході проїжджої частини, небезпечних перехресть тощо.

У Польщі за відсутність світловідбиваючого флікера в темну пору доби поліція може виписати штраф. В Україні наразі такі аксесуари не дуже популярні, а отже трапляється багато неприємних й трагічних ситуацій з учасниками дорожнього руху, що могли бути попереджені. У законодавстві носіння світловідбиваючих елементів має рекомендаційний характер. Разом з тим, у Норвегії провели дослідження, результати якого показали, що використання світловідбивачів дозволило скоротити травматизм серед пішоходів на 85%. Носіння світловідбиваючих елементів може насправді врятувати життя.

«Світловідбиваючі жилети необхідні у всіх школах та садках, адже це, перш за все, безпека дітей. Тому я буду виходити з колегами з ініціативою у Львівській міській раді при формуванні бюджету на 2019 рік, аби запланувати чи управлінню безпеки, чи муніципальній варті, чи профільному управлінню освіти закупити жилети на всі школи Львова і на всі дошкільні навчальні заклади. Адже безпека дітей на дорозі, особливо найменших – це те, за що відповідальні усі: і батьки, і школа, і водії, і пішоходи», - розповідає Андрій Шевців, депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч», активіст кампанії «Львів – безпечне місто».

Довідка

В рамках ініціативи роздачі світловідбиваючих жилетів, 15 шкіл Львова отримають по 30 жилетів на баланс школи для діток 1-2 класів. Ініціатори акції обирали школи, біля яких є небезпечні ділянки проїзду автомобілів. Нагадаємо, що цю ініціативу започаткували активісти ГО «Traffic Challenge», за підтримки Grawe Ukraine, Rustler Real Estate Expert та Mitsubishi Motors. У Львові просуванням ініціативи займаєтсья кампанія «Львів - безпечне місто».

Кампанія «Львів - безпечне місто» - креативна група з безпеки дорожнього руху, що прагне зробити місто безпечним для всіх учасників дорожнього руху. Метою активістів кампанії є створити сприятливі умови на дорогах міста, насамперед, для найбільш вразливих учасників руху – пішоходів, серед яких багато дітей. Всі заходи кампанії «Львів – безпечне місто» спрямовані на те, щоб рух пішоходів став безпечним, а кількість ДТП за їхньою участю зменшилася до мінімальної.

Серед успішних проектів кампанії – «Жовтий добродій». Проект є прототипом «Lollipop lady», або ж «леді з льодяником», яку вигадали у 1960-х роках в Австралії та Великобританії в рамках програми з безпеки дорожнього руху. Дорослі в яскраво-жовтому одязі та спеціальним сигналом у руках у продовж години до початку уроків зупиняють потік автомобілів і переводять школярів через дорогу. У Львові наразі працює 25 «жовтих добродіїв», набір волонтерів триває. Тут можна переглянути карту розміщення «жовтих добродіїв» на дорогах Львова.

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.