×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Це наче рейдерська схема: замість реконструкції котельні нам хочуть «згодувати» багатоповерхівку – Уляна Пак про будівництво на вул. С. Петлюри, 37а

На вул. С. Петлюри, 37а планують збудувати офісний центр. Однак Львівська міська рада прямого дозволу на таке будівництво не давала. Йшлося лише про договір суперфіцію - надання земельної ділянки під центральною котельнею ЛКП «Залізничтеплоенерго» для реконструкції  цієї котельні. Обурені мешканці сьогодні змусили забудовника демонтувати огороджу, яку той днями встановив для початку будівельних робіт.

Почалося з того, що у 28 лютого 2013 року Львівська міська рада уклала договір суперфіцію з ТзОВ «Партнер-Холдинг»  для реконструкції з розширенням та надбудовою будівлі центрального теплового пункту Львівського комунального підприємства “Залізничнетеплоенерго“ на вул. С. Петлюри, 37-а. 

Договір суперфіцію – це фактично договір на надання земельної ділянки під забудову. Цікаво, що право суперфіцію відрізняється від права оренди землі тим, що землекористувач може без згоди власника земельної ділянки (тут Львівської міської ради) продати право суперфіцію третій особі, передати у спадщину.

Минулого року восени виконком ЛМР затвердив ТзОВ «Партнер-Холдинг» містобудівні умови та обмеження.

На початку вересня цього року забудовник встановив на вул. С. Петлюри, 37а огорожу довкола ділянки, де мають проводитись роботи. Огороджена частина ділянки забрала десяток паркомісць та значну частину тротуару. Це викликало обурення й чимало запитань у місцевих мешканців.

Депутатка з цього округу  Уляна Пак почала з’ясовувати  ситуацію. За її словами надбудова і розширення бойлерної, зокрема, як «приміщення для обслуговування обладнання теплових пунктів та очисних систем води» перетворилось у зведення офісного центру.

«Коли забудовник під виглядом реконструкції бойлерної будівлі  надбудує і розширить цю будівлю, він матиме право власності на свій збудований об’єкт. Фактично котельня також стане невіддільною частиною цього новозбудованого об’єкту . Тоді виникає питання, у чиїй власності буде ціла будівля? Це не просто підміна понять, це – дуже схоже на рейдерську схему. Зауважу, що у забудовника є всі більшість необхідних документі. І це насамперед викликає більше запитань не до нього самого, а до відповідальних органів міської ради, які ці документи видали», - наголошує депутатка Уляна Пак.

Те, що ТзОВ «Партнер-Холдинг»  будуватиме тут офісний центр, а не проводитиме реконструкцію котельні, зрозуміло із опублікованого проекту на сайті компанії-проектанта будівництва. Як категорію проекту тут вказано Реконструкцію та Офіс.  Ще більше запитань викликає те, що після розголосу про скандальне будівництво, на сайті компанії-проектанта опис проекту поміняли. Ще вчора він виглядав так, як видно на скріншотах, - «Завдання на проектування передбачало розширення існуючої офісної споруди за рахунок реконструкції та надбудови теплового пункту, що прилягає до неї».

А сьогодні проект описують так: «Образ нової споруди - це переосмислення існуючих форм та їх сучасне трактування. Нова споруда огортає теплопункт, не втручаючись в його об'єм. Це незалежна структура, не повязана комунікаційно з діючим теплопунктом. Конструктивною унікальністю даного проекту є влаштування незалежного кесонного перекриття з довжиною прольоту - 14 м».

Днями на вул. С. Петлюри, 37а обурені мешканці зібрались на громадські обговорення і висловилися проти побудови офісного «саркофагу» над тепловим пунктом. . А сьогодні  забудовник таки демонтував огорожу.

Як пишуть в ЗМІ (https://portal.lviv.ua/news/2018/09/01/na-vulitsi-petlyuri-zamist-boylernoyi-lvivteploenergo-zvedut-ofisi  ), те, що за вказаною адресою планують звести офіси, а не реконструйовувати котельню підтвердив і головний архітектор ДПІ «Містопроект» Юрій Столяров.

При цьому дозволу на таке будівництво міська рада не видавала, натомість, погодження дав директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» та виконавчий комітет, який очолює міський голова Андрій Садовий.

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.