×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Вікторія Довжик про доступні сервіси щодо відкритості та прозорості роботи ЛМР

Сьогодні, 6 вересня, у Львові розпочав свою роботу Регіональний Форум під назвою «Ініціатива «Партнерство «Відкритий уряд» - план дій на 2018-2020 рр.».

Партнерство «Відкритий уряд» - це багатостороння міжнародна ініціатива, яка покликана об’єднати зусилля урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті громадян.

Відкриваючи захід, головний спеціаліст Департаменту інформації та комунікації з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Анна Пахно наголосила, що Україна приєдналась до цієї ініціативи у 2011 році. За цей час реалізовано два дворічні плани дій, реалізація третього та розроблення четвертого тривають.

«Власне, йде робота з опрацювання міністерствами обраних під час голосування заходів. Після їхнього погодження ми матимемо сформований проект плану дій. До слова, завдяки ініціативі «Партнерство «Відкритий уряд» в Україні вже впроваджено Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів, систему електронних публічних закупівель «ProZorro», електронні петиції тощо».

DSC_0555.jpg

Учасники заходу обговорили впровадження ініціативи «Партнертсво «Відкритий уряд» на національному та регіональних рівнях. Про ініціативу «Відкрите місто» розповіла голова комісії фінансів та планування бюджету Львівської міської ради Вікторія Довжик.

На її думку, процеси, які почалися в місцевих радах щодо відкриття інформації, доступності, ще більшій прозорості всіх процедур є незворотні і цікаві тим, що відкривають нові можливості.

«У Львові є доступні сервіси, ресурси на сайті ЛМР, зокрема, й бюджетні питання.  На сьогодні ми маємо панель міста, Портал відкритих даних, де висвітлюється вся інформація про структурні підрозділи, про різні сфери життя Львова, інформація з документами, аналітичною, статистичною інформацією. Отже, кожен споживач може цим скористатись і побачити в деталях. Багато інформації розміщено і про бюджет. Якщо зайдете на сайт ЛМР, то зможемо побачити на порталі відкритих даних, на Геопорталі окремо є розділи про бюджет, про Громадський бюджет».

За словами Вікторії Довжик, Геопортал – це нова ініціатива, де вся інформація про життя міста в деталях, в цифрах відображена на карті.

«Сьогодні ми можемо побачити, як витрачається бюджет міста Львова вже з прив’язкою на карті з інформацією, яка це стаття видатків, хто є розпорядником коштів. У нас є певні плани щодо покращення на Геопорталі. Ми б хотіли, щоб додалась інформація про підрядника, фото об’єктів, терміни виконання. Бо це дуже важливо – не тільки передбачити кошти, а й вчасно і якісно виконати роботи за оптимальні кошти бюджету. Тобто щоб підтягнути туди інформацію з  «ProZorro», щоб споживач нашої послуги – мешканець побачив  весь процес від виділення коштів, тендери і виконання робіт».

Довідково.

Форум організовують ГО «Центр «Жіночі перспективи» в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору» за фінансової підтримки Програми розвитку ООН. Захід відбувається у рамках реалізації проектів демократичного врядування програм розвитку Організації Об’єднаних Націй за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. 

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.