×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові працюють над Стратегією підтримки людей поважного віку

Люди поважного віку повинні використовувати інструменти правового допомоги при порушенні своїх прав, ламаючи стереотипи, що судова система є корумпованою чи послуга адвоката є коштовною, - вважає депутат Львівської міської ради Оксана Рубай.  

«На сьогодні державою напрацьовані механізми правового захисту людей поважного віку. Наприклад, у Центрі надання вторинної правової допомоги вони можуть скористатись послугами адвоката, оплаченого державним коштом, а також первинною допомогою, яку надають в ЦНАПах та соціальних службах. Також важливо, щоб люди поважного віку активно включались до розвитку громади та мали можливість впливати на владу шляхом подання електронних петицій, участі в громадському бюджеті. Це те, чим активно користується молодь і, на жаль, не так активно використовують старші люди».

На думку Оксани Рубай, для того, щоб реалізувати всі ці ініціативи, Львову потрібно напрацювати Стратегію підтримки людей поважного віку.

«Рада старійшин" доносила би «точки болю», які є в цієї категорії людей, а також  успішні практики захисту своїх інтересів, бо є багато прикладів, коли люди поважного віку захищають свої інтереси в суді. Є моменти – спрощення пакету документів, дорожньої карти, яким чином подавати позовну заяву. За підтримки USAID у нас є можливість розробити навчальну програму для людей поважного віку «Інформаційно-комунікативні технології в розвитку громадянських компетентностей та сприяння соціальних активностей людей поважного віку».   

За словами депутатки, ця програма має діяти на теренах Львівської області і в кількох містах України – Вінниці, Полтаві та інш.

«Навчання коштує 1320 грн. і це не є підйомною сумою для пересічного пенсіонера. Тому ми говоримо про те, щоб місто взяло на себе ці видатки, тренерів принаймні, приміщення, роздатковий матеріал. До речі, у нас зараз ввели посаду посередника для осіб з інвалідністю, а в США є ще посередник в суді для людей поважного віку. Це людина, яка комунікує між заявником і судом.  

Я вважаю, що місто не використовує потенціал людей поважного віку. На пенсію виходять інженери, технологи, люди, які мають не тільки знання, а й досвід і час. Тому потрібно дати змогу цим людям бути потрібними. Стратегія має поєднувати всі категорії людей поважного віку і подати для кожної з них якусь пропозицію», - вважає Оксана Рубай.

За правовою допомогою можна звернутись до ГО «Суспільство і право» за адресою: вул. Промислова, 50/52, офіс 625,

тел. 098 94 46 500; 095 59 78 887.