×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

ІІІ Фестиваль Параджанова: Місце правди

Наприкінці літа у Львові відбудеться ІІІ міжнародний Фестиваль Параджанова. Із 19 по 24 серпня, фестиваль наповнять перегляди кінофільмів, театральні вистави, візуальні проекти, музичні виступи, літературні зустрічі, дискусії, майстер-класи для дорослих і дітей та святковий концерт.

Традиційною локацією фестивалю є відокремлений індустріальний і водночас історичний район Львова – Левандівка, де розташована вулиця Параджанова.

Упродовж шести фестивальних днів у культурно-мистецькому центрі «Супутник» триватиме  виставка, присвячена Параджанову.

Як завжди, на фестивалі буде багато зустрічей, лекцій та дискусій з кінознавцями, істориками мистецтв, запрошено кінорежисера Романа Балаяна, сценариста та кінокритика Сергія Тримбача, мистецтвознавицю Діану Клочко,  академіка Сидора Кіраля.
Кінопрограма під відкритим небом у Левандівському парку, окрім фільмів самого Сергія Параджанова та творів про нього, міститиме шедеври українського кіно. Також на фестивалі відбудеться  презентація фільму «Серце матері» В’ячеслава Бігуна.

Літературні читання, майстер-класи, дискусії, вільний мікрофон, перформанс за участі Влодка Кауфмана, та інші події чекатимуть гостей фестивалю у спеціальній програмі «Буква Правди» від офісу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО».

Також гостей фестивалю чекають театральні імпрези, серед яких: покази театру тіней, «живі колажі», майстер-класи та цілий «Вечір Театру».

Упродовж фестивалю на Левандівці будуть виступати музичні колективи, які грають у різних стилях, проте для яких творчість є важливою. На завершення фестивалю планується великий концерт до Дня Незалежності України.

Новим напрямком сучасної культури, представленим на третьому Фестивалі Параджанова на Левандівці стане електронна музика. Poison Clan презентуватиме на Фестивалі майстер-класи, dj-сети та долучаться до святкового концерту.

У небо над фестивалем знову підніматиметься повітряна куля від Галицького товариства повітроплавців адже територія Левандівського парку на початку ХХ століття слугувала першим Галицьким летовищем.

Окрім того, на фестивалі буде вдосталь майстер-класів для дорослих та дітей.  Тут можна буде навчитись колажу,  аргентинському танго, стоп-моушен, співу, майстерки з дерева та ін.

«Особисто для мене цей фестиваль - це дуже важливий момент, можливість бути з людьми, з громадою. Важливо, аби такі проекти були в кожному районі, щоб доступ до культурного життя, до таких подій мали не лише люди в центрі, важливо, щоб культура йшла в райони. Фестиваль Параджанова – це прекрасний приклад такого проекту, який наслідують. До прикладу, «Знесіння–фест», «Балатон-фест», «Сихів-фест». Це наша децентралізація в культурі», - переконана депутат Львівської міської ради Юлія Хомчин, яка, як депутат по округу, впродовж трьох років працює над підготовкою до фестивалю, над формуванням програми і промоцією фестивалю.

Слідкуйте за оновленнями фестивальної програми на сторінці у FB.

Вхід на всі заходи – безкоштовний!

Довідка:

Фестиваль Параджанова – це проект-колаж, присвячений постаті культового режисера, який за допомогою різних жанрів переосмислює творчість Сергія Параджанова.

Сергій Параджанов був творцем, якому було тісно в рамках одного жанру. Його постать однаково важлива для вірмен, грузинів та українців. Його творча мова весь час відображає глобальне в локальному і навпаки. Саме тому формат фестивалю та простір його проведення є знаковими.

З одного боку на Левандівці є відкритий простір для синергії мистецтв, з другого – тут вкрай потрібний якісний культурний продукт. Окрім того фестиваль стає платформою для формування середовища культурних активістів району.

Головними організаторами Фестивалю Параджанова на Левандівці є ГО «Нові Орбіти», управління культури Львівської міської ради, Музей сновидінь,  культурно-мистецький центр «Супутник Левандівський», офіс «Місто літератури ЮНЕСКО», ГО «Непротоптана стежина».

Контакт:

Олександр Агашков – директор КМЦ «Супутник»

тел. 0992573759

Юля Хомчин – депутат ЛМР, організатор фестивалю

тел.0503151602.

 

Детальніше.