×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

За сприяння депутата Львівської міської ради Романа Грицевича отець Стефан Батрух презентував «Нарис історії родини Батрух»

22 червня у малій сесійній залі ЛМР за ініціативи депутата Львівської міської ради Романа Грицевича відбулася презентація книги «Нарис історії родини Батрух».

 Учасники презентації: депутат Львівської міської ради Роман Грицевич, отець митрат доктор Стефан Батрух, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Степан Сус.

Депутат Львівської міської ради, голова клубу української греко-католицької інтелігенції Роман Грицевич, який, як ініціатор запрошення отця Степана Батруха до Львова, був модератором презентації, зазначив: «Мені приємно, що маємо таку презентацію у Львові. Ідея її проведення виникла у Любліні, де є зараз парохом греко-католицької церкви  отець Стефан Батрух. Там ми з отцем познайомилися під час українсько-польської зустрічі і виникла ідея презентувати у Львові цю книжку. Думаю, що ви будете зачаровані книжкою,  так як і я, перечитавши її». 

Отець митрат доктор Стефан Батрух розповів: «Ця книга може бути цікавою тим, що вона показує, як складалася доля галицьких селянських родин. Над цією книгою працювали разом у родинному колі. Ми дійшли до документів, джерел, які засвідчують про наших предків у XVII столітті. Ті, що були скоріше, на жаль, сліди втрачені. Коріння сягає землі Сянокської, що за 70 км від Перемишля, а точніше, села Кінського».

Над книгою, зокрема, над збором матеріалів, працювали десять років, з них три роки інтенсивної праці – над упорядкуванням. Отець Стефан Батрух продемонстрував генеалогічне дерево, яке склала його родина.

Нащадки роду розпорошені по цілому світу – в Америці, Німеччині, Швейцарії, Польщі, Україні тощо. Видання містить родинну легенду та походження прізвища, нарис історії Сяноцької землі і околиць, історії сусідніх сіл. Окремий розділ присвячений акції депортації населення зі села Кінське у 1944 – 1946 рр. та акція «Вісла» у 1947 р. Тут є розповіді про активну участь родини Батрухів у Першій і Другій світових війнах, про еміграцію.

«Ми не хотіли возвеличувати свою родину, а заохотити інших досліджувати життя своїх предків», - каже отець Стефан Батрух.

Настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Степан Сус зазначив: «Ваша книга – це колосальна праця, своєрідна енциклопедія України. Ви не тільки змогли зібрати генеалогічне дерево родини, яке розглядаєте в контексті життя українців. Приємно, що ви так широко дивитеся на життя своєї родини».