×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Управління комунальної власності роками не виставляє на аукціон «жирну» нерухомість у центрі Львова

За два роки – 2016-2018 – за ухвалами сесії Львівської міської ради, на аукціони мали виставити 109 об’єктів комунальної власності. Натомість на торги потрапили лише 60. Щодо інших навіть не було оголошень про продаж.

Про це повідомив керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук.

«У відповідь на запит мого колеги по фракції Тараса Ворка отримали повні переліки об’єктів, які мали йти на аукціон; приміщень, щодо яких подавалися публічні оголошення про виставлення на торги. А також перелік приміщень, які місто продало у 2016-2018 роках. Аналіз цих даних свідчить або про повну некомпетентність чиновників і невміння організовувати аукціони. Або про ж свідоме притримання окремих приміщень «у шухлядах». Зі 109 об’єктів на аукціон жодного разу не виставляли – 49! Хоча по деяких із них ухвали сесії проголосовані ще у 2016 році чи торік», – розповів депутат.

За його словами, серед «притриманих» об’єктів є дуже цікаві адреси зі справді «жирною» нерухомістю. Для прикладу, пл. Ринок, 40 – 1-й, 3-й поверхи , 85, 3 «квадрати»; пл. Ринок, 42 – 3-й, поверх, мезонін, 111,1 «квадрат»;  вул. Лесі Українки, 15 – 1-й поверх, 162, 9 «квадратів»; пл. Міцкевича, 6/7 – антресоль, 307,5  «квадратів. Це приміщення у самому центрі Львова. Їхня ринкова вартість, за оцінками ріелторів, становить від  3-5 тис доларів за квадратний метр. Від їхнього продажу міський бюджет отримав би сотні мільйонів гривень. Натомість приміщення за понад рік часу навіть не виставляли на продаж.

«Є ще одна цікава адреса. Пекарська, 95: 2-й поверх – 98 «квадратів», 2-й поверх – 39,3 «квадрати», 2-й поверх, 170 – «квадратів». Ухвали проголосовані ще у 2016 році. І жодного оголошення за цей час про аукціони. «Сусідом» тут є об’єкти на Пекарській, 93, які також би мали піти з торгів, але виявилися вкраденими під час «Афери століття». Скажу відверто: не здивуюся, якщо приміщення на Пекарській, 95 також давно потрапили в руки аферистів. Просто в управлінні комунальної власності про це мовчать або ж не знають», – продовжив Веремчук.

Також він звернув увагу на те,  що у  2016-2018 роках УКВ зусиллями змогло продати «аж» 35 об’єктів. Із них лише 7 великих – площею у понад 100 кв.метрів.

«Більшість із проданого – невеличкі об’єкти у 20-30 «квадратів», на продажі яких казну мільйонами не наповниш.Тож чи можна і далі стверджувати, що аукціони – це золота жила для міста? Можливо, так буде у майбутньому. Але точно не при нинішньому керівництву управління комунальної власності», – наголосив Валерій Веремчук.