×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львів напрацьовує Стратегію «Львів - дружній до дітей»

У Львівській міській раді відбулось засідання робочої групи, на якій обговорили Стратегію «Львів - дружній до дітей».

За словами депутата ЛМР Уляни Пак, йдеться про напрацювання документу, який би сприяв створенню комфортного середовища для життя і розвитку дітей в місті.

«Разом з депутатом ЛМР Юлею Гвоздович більше року тому ми ініціювали створення цієї стратегії. Дуже приємно, що до нас долучились колеги із інших фракцій та виконавчих органів ЛМР, Інституту міста. Коли ми ініціювали цю стратегію, то брали за основу  програму ЮНІСЕФ «Місто, дружне до дитини». Перші наші кроки і зустрічі з цільовим аудиторіями відбувались конкретно за тією схемою, напрацюваннями, які пропонували в ЮНІСЕФ. Але на той час їх програма «Місто, дружнє до дитини» призупинила функціонування в нашій країні. І дуже приємно, що саме зараз програма повернулась до України і активно «шукає» міста, які хочуть отримати цей статус. За інформацією «Інституту міста», Львів уже потрапив до двадцятки міст, які виявили бажання стати дружніми до дітей з-поміж 160 бажаючих».

Як розповіла Уляна Пак, Стратегія «Львів – дружній до дітей» має 5 основних напрямків: здоров’я дитини і сім’ї, розвиток дитини, безпека, доступність, участь дітей у житті міста.

«У нас є багато напрацювань, відповідно, деякі ініціативи з цих пунктів уже реалізовані, деякі розпочаті. Також важливо, що ці ініціативи дають можливість залучати бюджетні та позабюджетні кошти, щоб розвивати, покращувати становище дітей в нашому місті. Я дуже сподіваюсь, що цього року ми приймемо стратегію. І коли в процесі її реалізації ЮНІСЕФ побачить, що у нас є позитивна динаміка, і ініціативи дають результати, тоді ми матимемо право отримати статус «Міста, дружнього до дитини». Що важливо, 1 червня відбулась презентації відновленої програми ЮНІСЕФ «Місто, дружнє до дітей та молоді», на якій був присутній прем’єр-міністр. Зокрема він сказав, що вже наступного року в бюджеті держави передбачать додатково 1 % податків, які залишатимуться в містах, які мають статус дружніх до дітей і молоді. Ці гроші цільово будуть скеровуватись на покращення становища дітей у Львові та розвиток дитячої і молодіжної інфраструктури».