×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львівська міська рада підтримала звернення фракції УКРОП з вимогою врятувати життя Олега Сенцова

7 червня Львівська міськрада одноголосно підтримала звернення фракції УКРОПу до Президента України Петра Порошенка з вимогою врятувати життя українського режисера Олега Сенцова, якого безпідставно засудили й незаконно утримують у російській в’язниці.

Звернення зачитав голова фракції Ігор Телішевський, котрий, як і його колеги депутати-укропівці, одягнув на засідання чорну футболку з написом #FREESENTSOV.

1340211.jpg

Укропівець зазначив, що близько 20 громадян України перебувають у тюрмах Росії як політичні в’язні, ще понад 40 осіб незаконно примусово утримуються чи засуджені й відбувають покарання у в’язницях окупованого Росією Криму.

«Ми хочемо підтримати українських в’язнів у Росії та Криму і ще раз привернути увагу до їхньої складної долі, побажати їм стійкості та мужності, запевнити, що в Україні пам’ятають про них і дорожать їхніми життями! Ми висловлюємо щиру підтримку Олегу Сенцову й віримо, що наша та десятки чи сотні подібних акцій допоможуть йому вижити й витримати тортури путінського режиму», – підсумував Ігор Телішевський.

У зверненні йдеться: «Кримські татари, українці та росіяни – громадяни, які зберегли прихильність до України, які сміливо дотримуються власного погляду на окупацію Криму, свавілля російського фашистського режиму, війну, яку Кремль і Росія ведуть проти України. Вони наразі переживають тиск, гоніння й переслідування. Їх залякують, їм погрожують, їх убивають. Ситуація з правами громадян України в Росії та окупованому Криму фактично мало чим відрізняється від загального становища з правами людини в Російській Федерації. Порушення основоположних прав людини – це свідома й продумана стратегія, політичний інструмент в руках російської влади, покликаний шляхом залякувань забезпечити комфортні умови для безкінечного правління мешканців Кремля».

Ігор Телішевський також зазначив, що єдино правильним способом реагування на збройну агресію Росії проти України має стати розрив дипломатичних відносин із Кремлем.

«Доля, життя, права тих, хто живе в Україні в умовах розв’язаної Росією війни, мають бути пріоритетними для Української держави. На жаль, українська влада не демонструє ані розуміння цього, ані політичної відповідальності», – зазначив укропівець.