×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львів має підтримувати приватні садки, бо вони вирішують проблему нестачі місць для дошкільнят, – Веремчук

Львів не спроможний власними силами та лише бюджетними коштами забезпечити необхідну кількість місць у садках. Тож підтримка приватних закладів, які частково вирішують проблему нестачі груп для дошкільнят, є необхідною і вигідною Львову.

Про це заявив під час сесії ЛМР керівник фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук під час обговорення Програми надання фінансової підтримки закладам дошкільної та загальної середньої освіти.

«За статистикою, цьогоріч близько 3,5 тисяч дітей не змогли потрапити в комунальні дитячі садки. Відкриття нового садка на 10 груп – це майже 30 мільйонів гривень. Тож, щоб повністю закрити нестачу місць у садках, потрібно вкласти 450-500 млн грн на будівництво-відновлення дошкільних закладів освіти. На це підуть роки, адже одразу знайти такі кошти у бюджеті – нереально», – наголосив Веремчук.

Окрім того, він додав, що сьогодні утримання одного дошкільняти  місту обходиться у 22 тисячі гривень у рік.

«Вважаю справедливим, аби така ж сума виділялася і на кожного вихованця приватного закладу освіти. Інвестори-підприємці власними силами будують нові садки, таким чином частково перекривають дефіцит місць для малят. Також зменшують навантаження на бюджет, адже чим більше садків відкриватимуть приватні особи, тим менше їх доведеться будувати місту. Для бюджету – це економія на капітальних видатках. Переконаний, що люди, які докладаються до вирішення нагальних потреб Львова, заслуговують на підтримку від міста, яке не може самостійно забезпечити 3-4 тисячі своїх маленьких мешканців дошкільною освітою», – резюмував Веремчук.

За його словами, запропонована на розгляд депутатів Програма – не досконала, перекриває лише 5-10% від потреб, але вона декларує готовність Львова підтримувати людей, які відкривають нові садочки. А це дасть мотиваційний поштовх підприємцям збільшувати кількість навчальних закладів.